UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » І красива, і щаслива Клима Потоцька-Тишкевич

І красива, і щаслива Клима Потоцька-Тишкевич

Klementyna_Tyszkiewicz 7 червня 1921 року в Парижі упокоїлася остання власниця Сатанова красуня графиня Клименти́на Тишке́вич (до заміжжя — Пото́цька).
Matejko Potosski
Її батько, Альфред Юзеф Потоцький (1817—1889) був членом Палати Панів (Herrenhaus) – верхньої палати австрійського парламенту, міністром сільського господарства Австрії, очолював австрійський уряд, намісник Галичини.
2-maria-klementyna-sanguszko Мати, Марія Климентина Сангушко (1830—1903), донька Романа Сангушка та Наталії з Потоцьких із Вілянова.
18 березня 1851 р. в Славуті вони одружилися. Мали чотирьох дітей: Роман Потоцький, Юлія Потоцька, Климентина Потоцька (Тишкевич) і Юзеф Миколай Потоцький.
Донька Альфреда Юзефа Потоцького та Марії Климентини Сангушко.
Донька Климентина народилася у жовтні 1856 р у палаці м. Славута. Дуже рано Європа заговорила про вроду юної графині, що привернуло увагу охочого до полювання на красунь архикнязя Рудольфа – єдиного сина цісаря Франца Йосифа І й імператриці Елізабет (Sissi), нащадка трону Австрійської імперії.
Довелося батькам швидко ладнати весілля Климентини з графом Яном Тишкевичем (1851—1901).
Вінчання відбулося у Львові 4 вересня 1878 і молоді виїхали до Вільна. Єдиний син Альфред народився в них 3 жовтня 1882 р. в м. Біржай (Литва). Згодом родина виїхала до Парижа.
Не раз згадувала красуня-графиня це розумне рішення батьків. Доходили до неї чутки, що легковажний красень любить заможних доступних жінок, пиячить, грає в карти, вживає наркотики. Уся Європа застигла в очікуванні, коли 23-річний Рудольф посватався до бельгійської принцеси Стефанії. Батько Стефанії, король Бельгії Леопольд ІІ, довго вирішував чи дати згоду на цей шлюб, але бажання побачити дочку на австрійському престолі перемогло. 5 травня 1881 р. Стефанія з батьком прибула в Зальцбурґ, а через п’ять днів закохана 16-літня принцеса пішла під вінець із ловеласом і гульвісою Рудольфом. Але навіть ні весілля, ні народження дочки Елізабет не відвернули кронпринца від його пустощів. Рудольф навіть почав з’являтися на офіційних церемоніях зі своєю новою коханкою, 17-річною баронесою Марією Вечерою (Марі Ветсер). Коли юна баронеса згоряла від сепсису після невдалого аборту, коханці оселилися в замку для полювання в містечку Майєрлінґ, неподалік від Відня. Одного ранку Рудольфа та баронесу Марію Вечера знайшли застреленими в замку Майєрлінґ.
9 червня 1901 року в Парижі помер 50-літній граф Ян Тишкевич. Його вдова Климентина Тишкевич залишалася власницею Сатанова, зайнялася бізнесовими справами, стала співзасновницею цукрового заводу.
kinopoisk.ru

Серед їхніх нащадків польська кіноактриса графиня Беата Марія Гелена Тишкевич.
Альфред Юзеф Потоцький, відомий меценат і колекціонер вивіз свій архів (були грамоти з Галичини XIV ст.) до Німеччини, потім — Ліхтенштейну (Міхаель Мозер. Причинки до історії української мови. — Вінниця. — С. 19).
Альфред Потоцький – палкий шанувальник французької архітектури, замовив паризькому архітектору Луї д’Оверню побудову резиденції у Львові на вул. Коперніка, 15. Однак Альфред Потоцький не встиг побачити палац, будову завершив син Роман Потоцький.

Чер 8, 2016Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Кость ШироцькийЯків Щоголів
You Might Also Like
 
Галина Паторжинська
 
Юрій Клен

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image6 years ago Видатні людиАльфред Юзеф Потоцький, Климентина Потоцька, Тишкевич2,957
Недавні записи
  • Валентина Попелюх Стус
  • Дмитро Сигаревич
  • Самотня сосна
  • Фронтовий алфавіт
  • Многогрішний чи Ігнатович?
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ярослав до Козацький гетьман Павло Бут (Павлюк). Кумейки
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.