UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Юрій Магалевський

Юрій Магалевський

29 жовтня 1935 р. у Львові помер художник Юрій Магалевський.
Народжений 1876 року в с. Романівка Подільської губернії. Закінчив реальну школу м. Олександрівськ (Запоріжжя) Катеринославської губ.,
Здобував освіту в художній школі Одеси. З 1898 року учився в АМ Петербурга, у Іллі Рєпіна. 31 жовтня 1907 року за картину “Перемогли” Юрій Магалевський одержав звання художника. У 1909 р. закінчив Петербурзьку Академію мистецтв, після чого студіював у Парижі. Після Франції переїхав жити до м. Олександрівськ Катеринославської губ., працював у міському комерційному училищі ім. графа С. Ю. Вітте викладачем чистописання та малювання
У 1910 поринув у роботу: працював учителем малювання 1-ої Катеринославської гімназії, експертом із художньо-промислової освіти Катеринославської виставки, став членом товариства «Просвіта».
Під час першої світової народний учитель Ю. Магалевський був звільнений від мобілізації, тому в царську армію не був призваний.
У 1917 році Юрій Магалевський працював головою української повітової ради і повітовим комісаром освіти в Олександрівську, був головою «Просвіти». У 1918 р. – директор першої української гімназії м. Катеринослав, учасник відновлення катеринославської «Просвіти». У Катеринославі Юрій Магалевський зустрів людей, які активно працювали в товаристві «Просвіта»: Дмитро Яворницький, Володимир Дорошенко, Василь Біднов, Петро Єфремов, Антін Синявський, Андріан Кащенко.
В Армію УНР художник прийшов добровільно, з чітко окресленою метою: «я зробив Міністерству Освіти пропозицію делєгувати мене в нашу армію для збирання мистецько-історичного матеріялу і зафіксування біжучих подій. Керуючий Міністерством Освіти того часу, беззмінний товариш міністра Петро Холодний, прийняв мою пропозицію і направив мене в Штаб Армії» Юрій Магалевський – художник при штабі армії УНР.
У 1920 році після поразки в боях із більшовиками передав малюнки, збірку портретів на зберігання університету Кам’янця – Подільського і емігрував до Чехо-Словаччини. У 1920—1921 рр. брав активну участь у військовій опозиції проти С. Петлюри.
У 1922 р. Юрій Магалевський прибув разом із Петром Холодним і Павлом Ковжуном до Львова. Був головою Українського товариства допомоги емігрантам із України. Автор портретів українських державних і військових діячів – І.Липи, С.Федака, А.Гулого-Гуленка; автор ілюстрацій до книжок «Українські народні казки»; підручників «Ярина: Український буквар», «Перша читанка» А. Воронця українського видавництва (Катеринослав – Кам’янець – Лейпциг – Відень). Розписав образами і орнаментом інтер’єр церкви Воскресіння Господня (1925, с. Кам’янка), в Олеську (1926—1928), Св. великомученика Георгія (1926, м. Рава-Руська), каплицю, ректорську їдальню Львівської Духовної Академії.
Помер 29 жовтня 1935 року. Похований на Личаківському цвинтарі, поле № 75.
За радянських часів майже вся творча спадщина Ю. Магалевського була знищена, деякі полотна художника зберігаються в Національному музеї у Львові, Дніпровському історичному музеї.

Жов 29, 2018Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Павло ПелехинМихайло Бойчук
You Might Also Like
 
Йоганн Гюльденштедт
 
Кость Скальковський
Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image6 years ago Видатні люди830
Недавні записи
  • Мирний договір – перший крок до нової війни
  • Амедео Модільяні
  • Шевченко на пасіці
  • Микола Бенардос
  • Іван Кучугура-Кучеренко
Позначки
поетписьменникЗапоріжжяхудожниккозацтвоживописецьчервоний терорТарас ШевченкоперекладачдисиденткомпозиторкозакиграфікгетьманскульпторОУНісторикбієналепейзажистБогдан ХмельницькийХарківакторШевченкожурналісткапортретисткраєзнавецьілюстраторбойчукістМосковіямитрополитпедагоглікарграфікаІван Айвазовськийкороль ФранціїСергій КорольовпейзажКапністОлексій ПеровськийКирил РозумовськийЧорноморський флотПетлюраУНРІван Котляревськийполіглот
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Alexander Apalkow до Хто ж той сокіл?
  • binance до Святомир Фостун
  • You have 1 email № 119. Go > https://telegra.ph/Go-to-your-personal-cabinet-08-25?hs=e60b16271fddf1c099aa8668d34e6ac6& до Крилата літера

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.
Ми використовуємо cookies для зручної роботи з нашим сайтом. Продовжуючи переглядати наш сайт ви погоджуєтесь із цим.Ok