UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Святомир Фостун

Святомир Фостун

22 листопада 1924 р. у прикарпатському с. Милування Тисьменицького району нині Івано-Франківської області народився Святомир Михайло Фостун. Батьки вчителі, тому Свят і старший брат з дитинства грали в школу, любили навчатися. Коли почалася Друга світова, брат взявся за зброю, Свят закінчував Станіславівську українську гімназію. У 1940 році за участь у визвольній боротьбі більшовицькі окупанти засудили брата до страти й розстріляли.
Святомир Фостун продовжив справу брата, воював у УПА. У липні 1944 року був захоплений у полон німецькими окупантами України, звідти С. Фостуна направили сотником до дивізії «Галичина». Потім майор С. Фостун перебував у англійському таборі інтернованих у Ріміні в Італії, де почав писати свої літературні твори.
У 1947 році Нюрнберзький суд не визнав полонених військовими злочинцями, українців перевезли на фізичні роботи до Англії. Як ви розумієте, працювали комбатанти на найважчих і найгірше оплачуваних роботах.
Закінчив Фостун заочно факультет української літератури Українського Вільного Університету (УВУ) у Мюнхені під науковим керівництвом відомого літературознавця, харків’янина, проф. Петра Голубченка; потім правниче відділення університету в Чикаго, де здобув ступінь доктора правничих наук.
І постала дилема: закон чи благодать? Перемогла любов до слова та історії України. Він написав цикл історичних повістей: «Плем’я непокірних» (1971), «Звідуни степових когорт» (1972), «Над Галичем гримить» (1973), «Шляхами смерти» (1976), «Нас розсудить Бог» (1985), «Вогонь з Холодного Яру», збірку етюдів «На крилах життя» (1972).
З 1978 р. був головним редактором тижневика «Українська Думка», органу Союзу Українців у Великій Британії, редагував військові журнали «Сурмач» та «Вояки Воякам». очолював Товариство українських письменників Великої Британії. У пострадянський період Святомир Фостун – член Національної спілки письменників України та Спілки офіцерів України.
Він очолював Об’єднання бувших Вояків Українців (ОбВУ) у Великобританії, був віце-президентом Світової Ради Комбатантських Організацій, членом Всеукраїнського Об’єднання ветеранів, членом Спілки офіцерів України (СОУ), був почесним членом Головної Булави Всеукраїнського Братства ОУН-УПА, членом Митрополичої Ради У АПЦ у діаспорі й Єпархіального Правління у Великій Британії та редактором церковного журналу «Відомості».
25 липня 2004 року, у неділю, близько 17-ої години на 34-му кілометрі автошляху Львів-Кіровоград, між селами Куровичі та Підгайчики Золочівського району Львівської області, водій автомобіля, в якому їхав Святомир Фостун з іншими пасажирами виїхав на смугу зустрiчного руху, де зiткнувся з пасажирським мiкроавтобусом Фольксваген-Транспортер.
Роман Панкевич і Володимир Пегей загинули на місці.
Святомир Фостун помер до приїзду машини швидкої допомоги – його вдалося витягнути з автомобіля та покласти на траву.
Маркіян Шептицький помер близько 2-ї години вночі у Глинянській селищній лікарні.
Похорон 80-річного Святомира Фостуна відбувся 29 липня о 11-ій год. ранку за київським часом у с. Милування, де він народився.

Лис 22, 2020Ганна Черкаська
FacebookTwitter
У човні історіїКоли розлучаються двоє
You Might Also Like
 
Іван Труш
 
Аристократка духу

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image2 years ago Видатні люди393
Недавні записи
  • Валентина Попелюх Стус
  • Дмитро Сигаревич
  • Самотня сосна
  • Фронтовий алфавіт
  • Многогрішний чи Ігнатович?
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ярослав до Козацький гетьман Павло Бут (Павлюк). Кумейки
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.