Вілінський Дмитро Олександрович народився 1840 р. у с. Єкатеринівка Єлецького повіту, Орловщина, нині РФ) – молодший брат Марка Вовчка, письменник.
Хлопчик ще не навчився ходити, як помер його батько. Марію та Дмитра забрала до свого маєтку в Харкові двоюрідна тітка – В. Писарєва.
Хлопчик дуже рано почав читати, був мовчазним і спостережливим. У 1855-1858 рр. жив у родині сестри, навчався у Немирові.
Жив Дмитро Олександрович на Чернігівщині у Коропі самотою, писав Вілінський про цей край і став своєрідним літописцем Коропа. Цікаву характеристику Коропа 70-х років подають «Письма к приятелю в Северо-Западный край» (1877 рік ), нарис «Из Коропа, Кролевецкого уезда, Черниговской губернии» (1882 рік).
Дуже любив природу, був пристрасним мисливцем. Як розповідали очевидці, все блукав зі своїм собакою лісами та луками…
Письменник-мисливець друкувався у часописах «Псяче і рушничне полювання», «Охота и коннозаводство», «Охота», «Наша охота». Мисливцям-бібліофілам він найбільше відомий, як автор книги «Побутові мисливські розповіді» (СПб., 1892), в якій автор розкрив багато тонкощів полювання.
Про дружбу Тараса Шевченка з Марком Вовчком та О. Марковичем писав у статті «По поводу одного стихотворения Т. Г. Шевченка» // «Истор. вест.», 1893, № 6. На піку мудрості Дмитро Олександрович Вілінський написав спогади про Марусю Вілінську. Ось кілька уривків: «Сестра відрізнялася допитливим розумом і великою цікавістю. Своїм розумовим розвитком вона почасти завдячує студентам Харківського університету, котрі разом з нею перебували на канікулах у тітки Писарєвої…»
«З малого віку сестру тягнуло до науки (не була анітрохи модницею, вдягалася завжди просто, зачісувалася без викрутасів, гладко, або коси короною, і це в неї зосталося на все життя). Вона не любила виїздів, нудилася балами».
Написані ним у 1908 р. спогади було вміщено у виданні: Твори Марка Вовчка з життєписом авторки й життєписними матеріалами, т. I Київ- Лейпціг, 1924, стор. 208-221.
Помер Дмитро Олександрович на 72-му році життя у Коропі, похований на Вознесенському кладовищі.
Залишити відповідь