UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Прізвище – абревіатура

Прізвище – абревіатура

3 листопада 1887 р. у Воронежі народився Самуїл Маршак. Він був нащадком рабина й талмудиста Ахарона Шмуеля бен Ісраеля Койдановера (1624—1676), про що свідчить прізвище-абревіатура: МАХАРШАК «Маршак» – скорочення «морену рабейну Шломо Клугер» — «учитель наш, ребе, Соломон Мудрий». Батько Маршака, майстер миловарного заводу дуже пишався родоводом. Розповідав дітям про прадіда Мордехая Маршака, провізора в аптеці м. Стовпці.
Дитинство Самуїл провів у містечку Острогозьку під Воронежем. Сьома був одним із старших у родині, то мусив доглядати численну малечу, хоч і сам був бешкетником: обожнював досліджувати горища, бігати, стрибати. У чотири роки вундеркінд почав писати по-дорослому.
Вдома розмовною мовою був ідіш, тому шестилітнього Сьому відвезли у м. Вітебськ вивчати іврит. Жив він у бабусі Блюми, нащадка Любавичського Ребе.
Потім навчання у гімназії Острогозьку. У 1902 р. сім’я Маршака переїхала в Петербург, де Сьома познайомився зі В. Стасовим, завідувачем художнього залу Публічної бібліотеки. Стасов влаштував перехід Сьоми до гімназії Петербурга. Цілими днями підліток пропадав у бібліотеці: це і книги, і цікаві знайомства. Стасов познайомив Сьому з Горьким і Шаляпіним. Оскільки Маршак кашляв і мав слабкі легені, нові знайомі запросили юнака в Ялту. Дружина Пешкова викладала в гімназії Ялти, тому оформити перехід не було проблемою. Оплачував навчання Сьоми Ф. Шаляпін; разом із Маршаком у гімназії учився М. Харито. Родина Горького опікувалася його лікуванням. Жив Маршак (1904—1906 рр.) у сім’ї Горького в Ялті на вул. Аутській, потім на горі Дарсан, на дачі художника Ярцева.
У 24 роки Маршак відправився паломником по Близькому Сходу: з Одеси вони відплили на кораблі, прямуючи до країн Східного Середземномор’я, в Туреччину, Грецію, Сирію і Палестину на Святу Землю в Ерец Ісраель. Багато ходили пішки, спали у наметах. sub_wm-php Там він познайомився з Софією Мільвідською (1889-1953) і невдовзі одружився. Зараз в Ізраїлі живе онук Маршака – Олексій Сперанський.
З 1912 до 1914 р. молоді жили у Лондоні, Маршак слухав лекції на факультеті мистецтва університету, дружина – на факультеті точних наук. В Англії Маршак цілий рік прожив у лісовій школі, брав участь у веселих дитячих святах, тривалих походах по горах Південного Уельсу. Наступні роки він друкував свої перші переклади англійської поезії.
Радували подружжя діти: старший Еммануель, донечка Натанель і молодший Яків, але дочка померла маленькою, юнаком від важкої хвороби помер Яків.
Найвідоміші книжки
«Казка про безглузде мишеня»
«Дітки в клітці»
«Дванадцять місяців»
«Пожежа»
«Пошта»
«Будинок, який побудував Джек» (переклад англійської дитячої народної пісеньки) Самуїл Маршак написав до 1917 р.
Старший син Еммануель був відомим радянським фізиком, здійснив відкриття в галузі імпульсних джерел світла, створив власну школу спеціалістів (згодом ця лабораторія стала інститутом). Коли ж Е.С.Маршак удостоївся Золотої медалі Дюпона, «компетентні органи», його не випустили за кордон отримати престижну нагороду.

Лис 3, 2016Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Василь ХмелюкАді Дасслер
You Might Also Like
 
Ілля Тимківський
 
Ніро Вульф
Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image8 years ago Видатні люди2,591
Недавні записи
  • Мирний договір – перший крок до нової війни
  • Амедео Модільяні
  • Шевченко на пасіці
  • Микола Бенардос
  • Іван Кучугура-Кучеренко
Позначки
поетписьменникЗапоріжжяхудожниккозацтвоживописецьчервоний терорТарас ШевченкоперекладачдисиденткомпозиторкозакиграфікгетьманскульпторОУНісторикбієналепейзажистБогдан ХмельницькийХарківакторШевченкожурналісткапортретисткраєзнавецьілюстраторбойчукістМосковіямитрополитпедагоглікарграфікаІван Айвазовськийкороль ФранціїСергій КорольовпейзажКапністОлексій ПеровськийКирил РозумовськийЧорноморський флотПетлюраУНРІван Котляревськийполіглот
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Alexander Apalkow до Хто ж той сокіл?
  • binance до Святомир Фостун
  • You have 1 email № 119. Go > https://telegra.ph/Go-to-your-personal-cabinet-08-25?hs=e60b16271fddf1c099aa8668d34e6ac6& до Крилата літера

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.
Ми використовуємо cookies для зручної роботи з нашим сайтом. Продовжуючи переглядати наш сайт ви погоджуєтесь із цим.Ok