27 лютого 1667 р. у шпиталі ветеранів у Львові, помер 77-річний Станіслав Потоцький на прізвисько Ревера, яке отримав за звичку повторювати слово-паразит «re vera» (з латини — «істинно»). Шляхтич, воєначальник Речі Посполитої, брав участь у 46 битвах. Воєвода брацлавський (1631), подільський (1636), київський (1653), гетьман польний та великий коронний.
Магнат, викупив (1641 р) у Сенявських місто Підгайці (тепер Тернопільська область), укріпив і розбудував його, зробивши своєю головною резиденцією. Викупив у родини Жечковських землі в районі сіл Заболотова та Княгинина (1654) заснував місто-фортецю проти набігів кримських татар у Галицькій землі. Місто-фортецю спорудили в 1661–1662 р. за короткий термін (5 місяців) за проєктом Франсуа (Франческо) Корассіні з Авіньйону. Імовірно, на його честь названо місто Станіславів (нині — Івано-Франківськ). Син Ревери Анджей обніс місто валами та муром, запросив вірменських купців з Молдавії і Угорщини, щоб розвинути торгівлю.
Онук Ревери – граф Станіслав Щесний Потоцький, засновник Пам’ятника коханню – Софіївського дендропарку в Умані.
Станіслав Ревера був одружений двічі. Перша дружина — Зофія з Калиновських († 1645). Друга – Анна Могилянка, дочка господаря Молдавського князівства Єремії Могили та його дружини Єлизавети Чомортань-Лозинської; сестра Марії Амалії Потоцької та Раїни Вишневецької. Меценатка, фундаторка Успенської церкви у Підгайцях.
Станіслав Ревера був четвертим, останнім чоловіком Анни Могилянки.
Мене вражають слова, написані на її надгробку латиною:
«Тут покояться кістки Ани Мовілянки, молдавського походження, грецької релігії та звичаїв, після польського шлюбу, дружини трьох чоловіків, коханки четвертого, підбурювача несправедливих виборів Кондея; прихильника беззаконного придушення польської свободи, запалила вогонь між громадянами, збільшила дихання пекла, вона давала добру пораду своєму чоловікові, поки була жива, а після своєї смерті не залишила йому нічого, крім мистецтва робити шкоду країні, і вона померла в рік Христа 1666».
Похований Станіслав Потоцький Ревера у родинній каплиці костелу Святої Трійці у Підгайцях.
Худ. Марчелло Бачареллі (1731–1818). Портрет Станіслава Ревери Потоцького. 1781 р. Королівський замок у Варшаві.