– От ти кажеш, що все навколо – політика, – задираються Хомівна, – Що ти розглядаєш? Календар? Це що? Теж політика!?
– Твоя правда, сусідонько, все політика. Бачиш напис «26 жовтня» – це вже політика для того, хто вміє думати.
– Ага, значить я – Хома без ума, бо ніякісінької політики не бачу, – обурюються сусідонька.
– А ти читай! «26 жовтня 1768 року в Радині (нині повітовий центр у Люблінському воєводстві Польщі) народився князь Євстахій-Еразм Сангушко.»
– Народився, з’явився, знайшовся… Ну, і що?
– Як що? Нащадок найбагатшого та найвпливовішого українського роду побачив світ «на нашій, не своїй землі», тому не зміг офіційно отримати ім’я Остап, його замінили на Євстафій (Остап) Сангушко.
– Тому то у нас Дашкевич Остафій (Остап) — нащадок князів Київської Русі, перший отаман Війська Запорізького Низового (непосполитих) у XVI ст., який власним коштом озброїв козаків вогнепальною зброєю?! Наказний гетьман Євстафій Гоголь!?
– Так, наші Панаси стали Афонями (Афанасіями), як друг Тараса Шевченка письменник, якому царизм не дозволяв жити на батьківщині, тому він узяв другу частину прізвища – Олександр Афанасьєв-Чужбинський
– Читай далі! «26 жовтня 1819 р. у Глухові народився Нікола Артемійович Терещенко. Зверни увагу: де народився Терещенко? У козацькій столиці – Глухові! Далі: французьке ім’я Ніколя – це норм, а українське Микола під забороною. Так і жив мільйонер, меценат Нікола (Микола) Терещенко, а його нащадки – Ніколовичі. Його відома світові дочка Варвара Ніколівна Ханенко!
– Нічого собі! Хто б не окупував твою землю, твоє слово (ім’я) під забороною!? Значить: слово – теж зброя! Значить і календар – зброя?
– Так, сонечко, коли до булави Бог дав голови.
Залишити відповідь