25 березня 1918 року Рада Білоруської Народної Республіки оголосила незалежність суверенної країни (БНР) зі столицею в Мінську.
Представників БНР не допустили до підписання Брестського миру, зате вони були на Паризький мирній конференції 1919–20 років.
Втім, БНР отримувала від УНР міждержавні позички. В Україні (у Києві та Одесі) були відкриті консульства БНР.
20 квітня 1918 р. відбулося перше офіційне засідання представників урядів Української Народної та Білоруської Народної республік щодо встановлення кордону між двома державами. Учасники констатували відсутність ворожнечі між ними. Обговорили питання про принципи визначення нових державних меж і основних прикордонних пунктів на заході та сході. Прийняли етнографічний принцип, але в тісному зв’язку з географічним та економічним принципами.
У БНР видавали паспорти, існувала своя система освіти, свої поштові марки.
Ця держава проіснувала майже рік, але уряд БНР в екзилі (Канада), офіційно це – Рада БНР, яку очолює Івонка Сурвілла, існує і до цього дня. Білоруський уряд не складав свої повноваження білоруській владі, як це зробив у 1992 році Президент УНР в екзилі, голова Проводу ОУН Микола Плав’юк – передав правонаступництво президенту Леоніду Кравчуку.
Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/29120306.html
Залишити відповідь