Кожне покоління відкорковує своє шампанське.
Кожне покоління вип’є свою чашу.
Але чому вони повинні пити ще й нашу?!
Причому вона ж і не наша, це ж нам залишена чаша.
Ліна Костенко.
4 серпня 1693 р. французький монах Дом Периньон відкрив таємницю виготовлення шампанського. Додав у вже готове вино дріжджів та цукру, дозволив добродити.
Периньон П’єр (фр. Pierre Pérignon; 1638, Сент-Менеу — 14 вересня 1715), якого за звичай називали дом Періньон (від лат. dominus — «пан», звертання до духовної особи у Франції).
У 19 років він вступив до ордену бенедиктинців, з 1668 р. перебував у старовинному абатстві Овіллі, яке володіло величезними виноградниками. Тридцятилітній П’єр Периньон очолив винні погреби бенедиктинського абатства Овільє, він заявив, що створить найкраще у світі вино.
Периньон відкрив таємниці купажування, поєднуючи соки різних сортів винограду, беручи за основу три сорти винограду «Піно-Нюар» (дає смак і силу), «Піно-Мінє», «Шардоне». Йому належить метод шампанізації – ідея вторинного бродіння тихого вина. Діжки з таким «диявольським вином» подвійне бродіння розривало, тому Дом Периньон почав першим отримувати шампанське прямо в товстелезних пляшках і здогадався закорковувати їх корком (чіп з кори коркового дуба).
Кажуть, що коли П’єр Періньон пив цей напій, він примовляв: «Я п’ю зірки».
Чутки про чудову якість шипучого монастирського напою досягли Версаля. Вина від Dom Pérignon стали поставляться до двору Людовика XIV, «короля-сонця».
На знак визнання його заслуг Периньона поховали у тій частині абатства, де традиційно покоїлися настоятелі.
На його честь названа відома марка шампанського преміум – класу «Дом Периньон», Dom Pérignon французького виробника Moët et Chandon.
Вперше «Dom Pérignon Prestige Cuvee» було виготовлено у 1921 р. Під маркою виготовляються два типи шампанського: біле брют і рожеве брют.
«Dom Pérignon Prestige Cuvee» є мілезимним шампанським, тобто виробленим із винограду року урожаю, вказаного на пляшці.
www.youtube.com/watch?v=XCgxqZ0NH7A
Залишити відповідь