6 лютого 1985 р. американець українського походження Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення на велике малоефективне бюрократизоване підприємство. У цей же день компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC. Інтуїтивно побудована, проста в роботі програма зуміла витримати конкуренцію з лідером програм для обробки текстів WordPerfect і невдовзі стала однією із найпопулярніших у світі.
Стів Гері Возняк (просто Woz) народився 11 серпня 1950 р. у м. Санівейл, штат Каліфорнія, США. Батько Стіва – Френсіс Возняк, теж інженер, закінчив Каліфорнійський технологічний університет і працював інженером в корпорації Lockheed, розробляючи самонавідні ракети.
У четвертому класі Возняк став членом товариства радіолюбителів, у восьмому розробив власний калькулятор.
После випуску зі школи Стівен повчився в Університеті Колорадо, Університеті Ден-Аса, у 1975-ому розпрощався з Каліфорнійським університетом.
Бородатий Стівен Возняк познайомився зі Стівом Джобсом, коли учився у коледжі. Студент фактично поселився в дитячій кімнаті Стіва Джобса, який закінчував школу. Обоє самоуків майстрували щось незрозуміле, що пізніше отримало назву Blue Box. Після першого курсу Woz узяв академіку і працював на компанію Hewlett Packard. Йому довірили розробку калькуляторів. У компанії на 80 інженерів був тільки один комп’ютер. І Woz задумався над створенням невеликого компактного ПК.
Перший прилад Возняка і Джобса давав хлопцям можливість: долучатися до телефонних ліній, безкоштовно телефонувати в різні міста і країни. Возняк навіть створив нелегальну службу телефонних анекдотів. Джобс зрозумів, що вони можуть винайти справжній товар і його продавати.Якось Стів Джобс запропонував Возняку створити комп’ютер, орієнтований не на складні обрахунки, а на потреби простих людей. Возняк заснував Apple Computer (нині Apple Inc.) разом із Стівеном Джобсом у 1976 р. Стівен Возняк звільнився з Hewlett-Packard і посів посаду віце-президента з наукових досліджень.
Стіви продали власні речі (Возняк продав науковий калькулятор HP, а Джобс – фургон Volkswagen), зібрали 1300 доларів стартового капіталу та у гаражі Джобса почали конструювати перший в історії персональний комп’ютер. 1 квітня 1976 р. Woz запатентував власний комп’ютер «Apple 1», наступного року Apple II. Перша партія комп’ютерів Apple I (сто штук) була розпродана мережам дилерів, за ціною ПК $666,66.
Возняк згадував як ночами 1977-го працював над створенням дисковода для комп’ютера Apple II. Він мріяв потрапити на технологічну виставку в Лас-Вегасі, побачити головне місто американських розваг. Саме тоді друзі часто сварилися: Джобс був людиною з жорсткими манерами, часто підносив голос, а м’який Woz не дозволяв собі такого.
У 1977 р. Woz створив персональний комп’ютер «Apple II», він вийшов на американський ринок і у 1980-му самоуки стали мільйонерами. У співавторстві з Стівеном Джобсом Woz запустив у серійне виробництво модерний «Apple Комп’ютер Інкорпорейшн».
У лютому 1981 р. Стів Возняк із нареченою Кенді Кларк вирішили полетіти в Сан-Дієго і забрати замовлені обручки. На власному літаку Beechcraft Bonanza під час злету з авіаційного парку Санта-Круз Woz попав у аварію. Лікарі зібрали Возняка буквально за шматочками, він пережив ретроградну та тимчасову антероградну амнезію. Woz нічого не пам’ятав про аварію, про перебування в лікарні. Вони одружилися. Під прізвищем дружини Clark і іменем улюбленого пса Rocky Возняк (Rocky Clark) закінчив Каліфорнійський університет у Берклі у 1986-му, отримав диплом бакалавра EECS. У 2004 р. Університет Північної Кароліни присвоїв Стівену ступінь доктора наук за внесок у сферу створення ПК.
Woz і Кенді мали трьох дітей: двох хлопчиків і дівчинку. У 1987 р. вони розлучилися.
На зустрічі випускників Woz зустрів своє шкільне кохання Сюзан Мулкерн (Suzanne Mulkern), вони одружилися, через 10 років розлучилися.
Woz узяв участь у телешоу в проекті «Танці з зірками»; його партнеркою стала Каріна Смирнофф, професійна танцівниця з Харкова. Стів Возняк грав він самого себе у другому епізоді четвертого сезону телесеріалу «Теорія Великого Вибуху».
Залишити відповідь