UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Художник Михайло Латрі

Художник Михайло Латрі

Іван Айвазовський був двічі одружений. З першою дружиною мав чотирьох дочок-красунь, кожній він заповідав маєток у Криму: Шейх-Мамай, Баран-Елі, Роман-Елі, Отузи. Крім того, художник мав родинні палаци на Набережній у Одесі, Феодосії, Ялті. Дітей від другої дружини не було. За деякими свідченнями у Айвазовського була позашлюбна дочка.
Михайло Латрі, художник з кераміки, представник кіммерійської школи живопису, народився 31 жовтня 1875 р. в Одесі в сім’ї старшої дочки Айвазовського Олени Іванівни та лікаря одеської міської лікарні Пелопіда Савича Латрі.
Дитинство хлопчика пройшло в Ялті на Морській, де стіни материного дому були завішені картинами Айвазовського. Звісно, що здібний хлопчик проявив інтерес до моря та мистецтва.
З трьох років жив в Одесі. Значну частину дитинства провів у Феодосії, де дід був першим учителем живопису. Після закінчення Михайлом Рішельєвської гімназії 79-річний Айвазовський забрав онука та поїхав із ним до Петербурга, порекомендував юнака А.Куїнджі. Та навчання у пейзажному класі Петербурзької АМ було недовгим: у 1897 р., коли з Академії пішов А. Куїнджі, Латрі перервав навчання та відправився в мандри Грецією, Італією, Туреччиною, Францією. Учився в Мюнхені у Ш. Холлоші та Феррі-Шмідта. У 1899 р. повернувся до Санкт-Петербурга і був зарахований до Академії мистецтв вільним слухачем. У 1902 р. отримав звання професійного художника за картину «Осінній вітер». Latri Franzia Жив Михайло Латрі біля Феодосії, у маєтку Баран-Елі, подарованому дідом; обладнав спеціальну керамічну майстерню, працював легко, натхненно, виставляв свої керамічні твори. Писав імпресіоністичні пейзажі олією, темперою, аквареллю, присвячуючи полотна Криму На початку 1900-х рр. завідував Феодосійською картинною галереєю. Часто місяцями жив у власному будинку на Морській у Ялті, поки більшовики не націоналізували приміщення.

MAC_SEP08_ 015

MAC_SEP08_ 015

Латрі був одружений із співачкою та письменницею Аріадною Миколаївною Арендт з родині лікарів. Завдяки Аріадні Михайло увійшов до столичного бомонду, адже її дід Микола Федорович Арендт, лейб-медик імператорського двору, котрий був поряд із помираючим Пушкіним. Після дідової смерті його вдова вийшла заміж за лікаря Максиміліана Гейне, рідного брата видатного німецького поета. Після смерті Аріадни Михайло був у другому шлюбі з Катериною Миколаївною Грамматиковою. Latri chxunu Після 1920 р. Латрі жив за кордоном. Спочатку в Греції, у Афінах керував Королівським керамічним заводом «Керамікос». Брав участь у розкопках, які проводив Французький археологічний інститут на о. Делос, Крит, Міконос, Тазос, створив багато пейзажів.
З 1924 р. поселився в Парижі. Відкрив бакалійну крамничку, організував декоративно-художню майстерню. За його ескізами виготовлялись вази, сервізи, панно, лакові ширми в стилі арт деко – для американського художнього ринку. У 1935 р. провів персональну виставку в Реймсі, представив графічні роботи й акварелі Паризького періоду.
Помер 1941 р. в Парижі. Похований у Сент-Женевьєв-де-Буа.
Його брат Олександр Латрі на особисте прохання Івана Айвазовського з благословення Миколи II – єдиний із онуків отримав дозвіл носити прізвище діда. Олександр Латрі закінчив кадетський корпус, з шістнадцяти років став Айвазовським. Залишив спогади про свого діда і родину «Із далекого минулого. І.К. Айвазовський».

Жов 31, 2015Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Джек ПалансЛистопад
You Might Also Like
 
П’ятниця, 13
 
Челябінськ-40

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image7 years ago Видатні люди713
Недавні записи
  • За кого не вмирав хоробрий мій народ?!
  • Земна зірка. Айстра
  • «По мощах єлей!»
  • Владислав І – нащадок Ярослава Мудрого
  • Отак-то, малята…
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків
  • Ганна Черкаська до Олександр Поль. Слава вітчизни не для продажу
  • Зіновій Косоноцький до Олександр Поль. Слава вітчизни не для продажу

2015-2022 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.