UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Мілен Демонжо, харківське коріння

Мілен Демонжо, харківське коріння

– Я ж її так люблю, скільки разів я ходила в кіно на «Три мушкетери», на «Фантомаса», щоб на неї надивитися… А ти знала – і мовчала?! Я тобі цього не подарую, – шкварчала Хомівна.
– І чого ти розійшлася? Про що я знала? Про Мілен Демонжо?
– Звісно, про Мілен, звідки ноги ростуть.
– Чекай. У неї зріст 171 см, чоловіки кажуть, що ноги ростуть від грудей, але ж, як у всіх…
– Нє, до чого тут ноги? Я маю на увазі, що вона українка, що корені у неї наші.
– Не зовсім так. Народилася Марі-Елен Демонжо в Ніцці 29 вересня 1935 р., батько її економіст, родом із Італії; а мати – Клавдія Трубникова (1904 р.) — українка, дочка інженера-залізничника родом із Харкова. Після Жовтневого перевороту родина з трьома дітьми втекла до Сибіру. У Хабаровську батько Клавдії знайшов іншу жінку – і здимів; мати кинулася за ним. А діти опинилися на смітнику. Дівчинці повезло, вона через Далекий Схід і Китай емігрувала до Франції. Там і народилася Мілен. Померла Клавдія Трубникова на 81-му році в Парижі від раку, за кілька місяців до смерті мати розповіла дочці свою історію і взяла слово, що Мілен про це напише.
– Ну, і якою була Мілен? – тормосить мене Хомівна.
– Худенькою, цибатенькою, але амбітною та відважною. Дуже хотіла стати актрисою, навіть збирала малечу і виступала перед публікою. Від батька Мілен вивчила італійську, згодом – англійську, навчилася грати на фортепіано. Підлітком помітила свою ваду – косоокість і почала комплексувати: ходила з опущеними віями, по 3-4 сеанси за день висиджувала у кіно, аби не муляти очі знайомим, не нариватися на образи. Тоді вона закохалася в Жерара Філіпа. Зрештою, зважилася на операцію. Все пройшло добре – і дівчинка ожила. До речі, уже в поважному віці Мілен ризикнула зробити операцію на кульшовому суглобі, а її подруга Брижит Бардо мала таку ж проблему, але не зважилася лягти на операційний стіл.
А після операції бридке каченя увібралося в колодочки. 15-літня Мілен втекла з дому в Париж робити кар’єру, влаштувалася моделлю в домі Діора, потім співпрацювала з П’єром Карденом, брала участь у фотосесіях для реклами косметики. Почала відвідувати уроки акторської майстерності, не забуваючи ідеал – Жерара. Нарешті вона познайомилася з його братом, його матір’ю і тільки після цього зустрілася з Жераром. Тоді й познайомилася зі своїм майбутнім першим чоловіком Анрі Костом.
На успішну фотомодель звернув увагу петербуржець Леонід Могій. І 17-літня Демонжо знялася в ролі Ніколь у стрічці «Діти кохання». У 1957 р. в драмі режисера Раймона Руло «Салемські відьми» вона зіграла роль Абігайль. На зйомках цього фільму Мілен зіткнулася з дивовижною акторкою Симоною Сіньйоре, яка буквально задзьобувала юну колегу. І все-таки Мілен Демонжо отримала приз на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах і стала «vedette» – «зіркою».
Зірковий час – 1961 р., роль Міледі у фільмі «Три мушкетери». Краща екранізація роману О. Дюма, абсолютний лідер прокату 1962-1963 рр.
03a8e4b1fe40 Ще більший успіх приніс фільм «Фантомас». Граючи роль журналістки, подружки головного героя, Мілен закохалася у Жана Маре, але жінки його не цікавили…
Вона знялася у понад 60 фільмах, написала чотири романи.

Знімалася вона й у Великобританії, правда, під псевдо Мілен Ніколь, бо англійці не могли вимовити її прізвище. Познайомилася з письменником Жоржем Сіменоном і отримала запрошення від успішного мисливця за інтимом пожити на його віллі в Каннах. Тоді, у 1959-му їй вистачило розуму відмовитися, а через вісім років вона жила на цій віллі разом із Марком, сином Сіменона. Мілен Демонжо кілька разів знімалася у картинах Марка Сименона, була продюсером телефільму «Підписано: Фюракс» (за оповіданням Жоржа Сіменона).
22 роки Марк і Мілен жили в цивільному шлюбі, виховували двох синів від його першого шлюбу. Коли Мілен було 55 років (у нас жінка йде на пенсію і стає безстатевою істотою), Демонжо пішла під вінець і відмовилася від кар’єри. Багато років Мілен разом із Жоржем Сіменоном вели боротьбу з важким алкоголізмом Марка.
Після смерті чоловіка Мілен усамітнилася, часто була на старій фермі в Нижній Нормандії, створила притулок для покинутих тварин.
Написала книгу про маму, кілька разів приїздила в Харків.
– Так ти все це знала й мовчала?
– Хомівно, я переказала тобі те, що гуляє в Гуглі. Чому б тобі самій цього не почитати?
– Такої… Ти ж розповідаєш «чиста канкрєтна», тобто коротко й цікаво.

Вер 30, 2015Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Все так просто30 вересня 1990
You Might Also Like
 
Повільна страта Валерія Марченка
 
Михайль Семенко

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Video7 years ago Видатні люди3,670
Недавні записи
  • Валентина Попелюх Стус
  • Дмитро Сигаревич
  • Самотня сосна
  • Фронтовий алфавіт
  • Многогрішний чи Ігнатович?
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ярослав до Козацький гетьман Павло Бут (Павлюк). Кумейки
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.