– Я ж її так люблю, скільки разів я ходила в кіно на «Три мушкетери», на «Фантомаса», щоб на неї надивитися… А ти знала – і мовчала?! Я тобі цього не подарую, – шкварчала Хомівна.
– І чого ти розійшлася? Про що я знала? Про Мілен Демонжо?
– Звісно, про Мілен, звідки ноги ростуть.
– Чекай. У неї зріст 171 см, чоловіки кажуть, що ноги ростуть від грудей, але ж, як у всіх…
– Нє, до чого тут ноги? Я маю на увазі, що вона українка, що корені у неї наші.
– Не зовсім так. Народилася Марі-Елен Демонжо в Ніцці 29 вересня 1935 р., батько її економіст, родом із Італії; а мати – Клавдія Трубникова (1904 р.) — українка, дочка інженера-залізничника родом із Харкова. Після Жовтневого перевороту родина з трьома дітьми втекла до Сибіру. У Хабаровську батько Клавдії знайшов іншу жінку – і здимів; мати кинулася за ним. А діти опинилися на смітнику. Дівчинці повезло, вона через Далекий Схід і Китай емігрувала до Франції. Там і народилася Мілен. Померла Клавдія Трубникова на 81-му році в Парижі від раку, за кілька місяців до смерті мати розповіла дочці свою історію і взяла слово, що Мілен про це напише.
– Ну, і якою була Мілен? – тормосить мене Хомівна.
– Худенькою, цибатенькою, але амбітною та відважною. Дуже хотіла стати актрисою, навіть збирала малечу і виступала перед публікою. Від батька Мілен вивчила італійську, згодом – англійську, навчилася грати на фортепіано. Підлітком помітила свою ваду – косоокість і почала комплексувати: ходила з опущеними віями, по 3-4 сеанси за день висиджувала у кіно, аби не муляти очі знайомим, не нариватися на образи. Тоді вона закохалася в Жерара Філіпа. Зрештою, зважилася на операцію. Все пройшло добре – і дівчинка ожила. До речі, уже в поважному віці Мілен ризикнула зробити операцію на кульшовому суглобі, а її подруга Брижит Бардо мала таку ж проблему, але не зважилася лягти на операційний стіл.
А після операції бридке каченя увібралося в колодочки. 15-літня Мілен втекла з дому в Париж робити кар’єру, влаштувалася моделлю в домі Діора, потім співпрацювала з П’єром Карденом, брала участь у фотосесіях для реклами косметики. Почала відвідувати уроки акторської майстерності, не забуваючи ідеал – Жерара. Нарешті вона познайомилася з його братом, його матір’ю і тільки після цього зустрілася з Жераром. Тоді й познайомилася зі своїм майбутнім першим чоловіком Анрі Костом.
На успішну фотомодель звернув увагу петербуржець Леонід Могій. І 17-літня Демонжо знялася в ролі Ніколь у стрічці «Діти кохання». У 1957 р. в драмі режисера Раймона Руло «Салемські відьми» вона зіграла роль Абігайль. На зйомках цього фільму Мілен зіткнулася з дивовижною акторкою Симоною Сіньйоре, яка буквально задзьобувала юну колегу. І все-таки Мілен Демонжо отримала приз на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах і стала «vedette» – «зіркою».
Зірковий час – 1961 р., роль Міледі у фільмі «Три мушкетери». Краща екранізація роману О. Дюма, абсолютний лідер прокату 1962-1963 рр.
Ще більший успіх приніс фільм «Фантомас». Граючи роль журналістки, подружки головного героя, Мілен закохалася у Жана Маре, але жінки його не цікавили…
Вона знялася у понад 60 фільмах, написала чотири романи.
Знімалася вона й у Великобританії, правда, під псевдо Мілен Ніколь, бо англійці не могли вимовити її прізвище. Познайомилася з письменником Жоржем Сіменоном і отримала запрошення від успішного мисливця за інтимом пожити на його віллі в Каннах. Тоді, у 1959-му їй вистачило розуму відмовитися, а через вісім років вона жила на цій віллі разом із Марком, сином Сіменона. Мілен Демонжо кілька разів знімалася у картинах Марка Сименона, була продюсером телефільму «Підписано: Фюракс» (за оповіданням Жоржа Сіменона).
22 роки Марк і Мілен жили в цивільному шлюбі, виховували двох синів від його першого шлюбу. Коли Мілен було 55 років (у нас жінка йде на пенсію і стає безстатевою істотою), Демонжо пішла під вінець і відмовилася від кар’єри. Багато років Мілен разом із Жоржем Сіменоном вели боротьбу з важким алкоголізмом Марка.
Після смерті чоловіка Мілен усамітнилася, часто була на старій фермі в Нижній Нормандії, створила притулок для покинутих тварин.
Написала книгу про маму, кілька разів приїздила в Харків.
– Так ти все це знала й мовчала?
– Хомівно, я переказала тобі те, що гуляє в Гуглі. Чому б тобі самій цього не почитати?
– Такої… Ти ж розповідаєш «чиста канкрєтна», тобто коротко й цікаво.
Залишити відповідь