UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
  • Форуми
    • Вільна дискусія
    • Українська література
    • Українці й закордон
    • Музика, кіно, театр, художнє мистецтво
Головна » Регістрація » Видатні люди » Вася Club

Вася Club. Василь Гонтарський .

10 липня 1964 року в Києві народився Василь Гонтарський – Вася-клаб, Рудавий Боцман, хіпан, Дон Хуан – щира, добра, мужня Людина. Його мати за національністю чешка. Де мій тато був. https://www.youtube.com/watch?v=j3uGO8ecp6A

– Якщо хлопця назвали Вася, йому вже ніяке прізвисько не потрібне — жартував Василь Гонтарський. Ріс як горох при дорозі. У 1981 р. закінчив київську школу № 201. Відвідував студію при театрі оперети. Три роки навчався в Київському театральному університеті, але кинув.
Загримів у будбат, протягом 1985—1987 р. був начальником їдальні.
Потім навчання у Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. Педагог — Рушковський Микола Миколайович. На своєму курсі зустрів красуню, яка стала його дружиною, з якою прожив у шлюбі шість років. «Тепер вона живе в Італії, а тоді була красунею-розумницею. Вона терпляче зносила увесь мій “рок-н-рол” із заморочками і нічного Кастанеду, але терпіння не буває безкінечним» — згадував Гонтарський. «Насправді, з моїм режимом, яка нормальна дама винесе таке життя? Постійні роз’їзди, виїзди. Плюс, я дуже емоційна людина.»
Після розлучення вакуум, ліками від якого були подорожі, мандри, алкоголь. Гонтарський виступав у Москві з гуртом «Міраж», із колишньою киянкою Тетяною Овсієнко. У 1989—1990 рр. працював у Москві конферансьє.
Здавалося, що рудуватий «свій у доску» хлопак, живе на сцені. Постійно їздив Україною (Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці), кожного місяця відвідував Донецьк та Івано-Франківськ, де його «Чорна гора» сприймалася, як гімн. https://www.youtube.com/watch?v=0mGRnjj_iWo

Найчастіше грав на весіллях («ми грали на весіллях і я скрізь співав своє, яке сприймали як народне…»). Василь жив одним днем: дозволяв собі розкіш бути собою; завжди говорив те, що думав; в обличчя міг обматюкати.
У серпні 1991 р. став дипломантом другого фестивалю «Червона Рута» у місті Запоріжжя. Навіть замислив купити «волгу» ГАЗ-21.
Розповідав Гонтарський, що після 1991-го вживав опіум: «Почав сам себе жаліти. Мовляв, я такий геніальний і нікому не потрібний. Жалів-жалів — і дожалівся, що прив’язався до опіуму. Результатом цього знайомства була тюрма.»
У 2000 р. Василь Гонтарський брав участь в експедиції «Шлях із варяг у греки» на човні «Княгиня Ольга» часів Київської Русі. Ходив із Санкт-Петербурга до Києва, по Ладозькому озеру, Західній Двині. Перетягував човен волоком між річками і — далі по Дніпру до Чорного моря. Звісно ж гітара була при ньому і були пісні. Був талановитим завгоспом з ім’ям Рудий боцман, який при мінімумі харчів міг прогодувати сімнадцять здорових чоловіків..
На півострові Ямал влаштувався в бригаду, що тоді з материкової Росії тягнули залізницю до Північного океану.
У 2001 р. із семи осіб створив гурт «Вася Клаб», грав рок, шансон, народні пісні. Співав українські, російські, сербські та білоруські пісні. «Якось один мій близький приятель — згадував Василь — подарував мені пальто. Справжнє, добротне, картате стильне англійське пальто. І ось ми йдемо з другом по вулиці, а назустріч нам — Арсен Савадов і Олександр Харченко (обидва — відомі київські художники-постмодерністи). Арсен бачить на мені нове пальто і голосно так каже: Дивіться — «Вася Club!» З тієї миті я вже знав як назвати групу…». «Вася Club» викликали справжній бум — у жоден із клубів, де вони грали, пробитися було неможливо через суцільні аншлаги.»
У 2002 р. Василь Гонтарський «Вася-клаб» на кухні свого друга Толі Ремезова за 4 дні записали дебютник компакт-диск «Хіпан».
У 2004 р. гурт виступав у наметовому містечку на помаранчевому майдані; записав другий альбом «Конокрад». Одна з композицій авторства Василя увійшла у саундтрек до фільму режисера Івана Кравчишина «Прорвемось!» (2005) про події Помаранчевої революції.
У 2006 р. Василь Гортанський у співпраці з харизматичним столичним контрабасистом Юрієм «Хоботом» Галініним за два дні на одній із кращих столичних студій «Круц-Рекордз» записав сольний альбом «Вася і Хобот» – шедевр, що став останнім у дискографії музиканта. Без репетицій — без нічого.
Останньою роботою Василя Гонтарського стала участь у дубляжі данського мультфільму «Теркель і Халепа», що став одним із лідерів прокату у листопаді 2006 р.
Серед виступів українського шансоньє був фестиваль «Мазепа-Фест» у Полтаві, фестиваль у Гуляйполі «День незалежності з Махном».
Він співав до кінця. Часом почував себе дуже зле, мав хворе серце і шлунок, але не скаржився, казав, що лікується.
У понеділок із Житомира до співака приїхала племінниця Ганна, студентка Київського університету культури. Довго стукала, телефонувала на мобільний. Двері ніхто не відчиняв, але в квартирі горіло світло. Звернулася до міліції. Правоохоронці вибили двері, знайшли Гонтарського мертвим.
19 лютого 2007 р., понеділок, у власній квартирі в Києві на вулиці Марини Цвєтаєвої (Троєщина) помер 42-річний Василь Гонтарський – український шансоньє-волоцюга, ідейний натхненник гурту «Вася Club»; чия «Чорна гора» – гімн Волі. Поховали Василя Гонтарського у Житомирі поруч із могилою матері.

Лип 10, 2021Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Премія Нобеля. Висуванці на здобуттяПетро Драгоманов
You Might Also Like
 
14-15 серпня 1385 р
 
27 листопада 1932 р.
Comments: 1
  1. Helen
    1 year ago

    Про Васю CLUB можна ще почитати тут:
    http://rock-oko.com/knizhki/oblichchya-muziki/tvorch-portreti/vasya-club.html

    ReplyCancel

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Video1 year ago 1 Comment Видатні люди1,057
Недавні записи
  • Емілія Крушельницька-Стернюк
  • І Спас не спас
  • Від бекаса до снайпера
  • Альбатрос
  • Перший космічний концерт
Позначки
поетписьменникчервоний терорживописецькозацтвоЗапоріжжяХарківБогдан ХмельницькийхудожникТарас ШевченкоІван АйвазовськийскульпторАполлон СкальковськийОлег ОльжичПавло ПолуботокСергій КорольовКирил РозумовськийОлексій ПеровськийгетьманперекладачІван ФранкоІван КотляревськийОлександр РубецьВолодимир ЩербаненкоОлексій ГанзенМикола Костянтинович ХолоднийЕммануїл МагдесіанГригорій СвітлицькийВолодимир СікевичкінооператорВолодимир КороленкоАльфред ФедецькийВолодимир КабачокСтаніслав МрозовицькийбандуристголодоморВасиль СедлярМихайло БойчукІван ПадалкоВасиль ЗавойкоСофія Налепинська-БойчукфотографНестор МорозенкоАнатолій ЛупинісВіктор Баранов
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ганна Черкаська до Мер Одеси – Григорій Маразлі
  • Ганна Черкаська до Яків Новицький – літописець Запорожжя
  • Ганна Черкаська до Батько “народних” пісень
  • Сергій до Чар-зілля
  • Олександр до Смородина чи порічка?
Сторінки
  • Нагадати пароль
  • Регістрація
  • Українська історія
2015 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.