7 серпня 1938 р. у своїй квартирі м. Москва від гострого інфаркту упокоївся 75-річний Костянтин Станіславський, режисер, заснував школу акторської майстерності та театрального мистецтва з власної унікальної системи (систему Станіславського викладають навіть у Голлівуді).
Костянтин Алексєєв (псевдо Станіславський) мав українське коріння. Його дід П. М. Олексієнко народився, провів дитинство в Україні, після одруження переїхав до Москви, де багатий купець мусив змінити прізвище на Алексєєв.
Бабуся по матері Марі Варлей – француженка – відома паризька трагічна актриса приїхала якось в Петербург на гастролі з Парижа і зустріла свою любов у Росії.
Батько – Сергій Алексєєв, один із найбагатших людей імперії, родич Сави Мамонтова та братів Третьякових; власник фабрики з виготовлення канителі (веремії). Канитель (ісп. cañatillo, фр. Cannetille від ісп. Cañuto – труба; італ. cannetiglia від лат. Canna — «тростина», «очеретина» – тонка нитка-дріт із дорогоцінних металів (золота або срібна), з якої ткали парчу.
Майбутній геніальний актор і режисер до десятирічного віку мав дефекти мови, не вимовляв літери «л» і «р». Костянтин Алексєєв готувався стати оперним співаком, змінив прізвище, коли вступив до театрального гуртка.
Костянтин Сергійович Станіславський неодноразово перебував у Києві (1902, 1912 і 1914), виступав на київській сцені з 24 по 30 квітня 1925 р.
Залишити відповідь