Від 20 червня до 1 липня 1966 р. відбувався візит президента Франції генерала Шарля де Голля до СРСР. Скільки доводиться чути з цього приводу різних байок: генерал був у Капулівці, віддав данину Сіркові; президент Франції високо відгукнувся про УПА…
Що ж відгукнулося у серці українки під час цього візиту? 20 червня 1966 р. Шарль де Ґолль, заходив до Кремля під звуки “Padam… Padam”.
Мелодію цього шансону для Едіт Піаф написав її друг і коханець, композитор Норберт Ґланцберґ, народжений 12 жовтня 1910 року у м. Рогатині (Івано-Франківська обл.).
20-22 червня – Москва.
23 – 24 червня Новосибірськ.
25 червня Шарль де Голль відлетів у Казахстан. На Байконурі у присутності президента Франції провели успішний пуск ракети. Єдиний француз, єдиний голова іноземної держави, який відвідав секретну базу.
26-27 червня Де Голль відвідав Ленінград.
Під час візиту до Радянського Союзу Шарль де Голль виявив бажання відвідати Україну. У Києві він був лише добу: з вечора 27 до вечора 28 червня.
«Хай живе Київ!
Хай живе Україна!» — ці фрази виходили за межі ввічливості, Президент Франції зумисне виголосив їх двічі — коли прилетів у нашу столицю й коли відлітав.
Офіційна частина включала сніданок у Маріїнському палаці за участю всього тодішнього українського керівництва. Промова де Голля виявилася дуже цікавою. Були в ній і такі слова: «Ось уже давно, можна сказати цілі віки, ми знаємо у Франції, що таке Україна. Ми дуже уважно ставимось і по духу, і по серцю до України. Ми знаємо, якою була роль, особливо Києва, і всієї України в поступовому створенні великої Русі… Що ж до наших відносин і зв’язків, то повинен сказати, що між Францією і Україною ці зв’язки дуже давні, дуже старовинні. Я дозволю собі навести тільки два приклади. Перший, найбільш давній: дочка київського князя Ярослава Мудрого Анна була дружиною французького короля Генріха Першого. І останній приклад. Я хотів би згадати про тих французьких солдатів, які в числі інших полонених були привезені ворогом на цю землю…».
Далі була екскурсія містом. Французький президент побував на Аскольдовій могилі, на ВДНГ, поклав квіти на могилу Невідомого солдата у парку Вічної Слави. Як писала преса в ті дні, Шарль де Голль був у захваті від того, який чудесний прийом виявили в Києві.
28 червня по обіді він вилетів у Волгоград.
29 – 30 червня та 1 липня де Голль у Москві.
1 липня Шарль де Голль відбув у Париж.
Залишити відповідь