11 серпня 1997 року вранці-рано в Одесі на вулиці Академіка Філатова недалеко від площі Незалежності по дорозі з будинку на роботу (за двісті метрів від видавництва!) чотирма кулями з новітнього пістолета (калібр 5,45 мм) – зброя спецпідрозділів найманий убивця застрелив Бориса Дерев’янка, 59-річного українського журналіста, засновника і головного редактора газети «Вечерняя Одесса».
Знайшли та засудили начебто кілера, громадянина Придністров’я Олександра Глека, загинуло двоє посередників замовника, але замовник на волі.
Дерев’янко Борис Федорович народився 6 серпня 1938 року у райцентрі Янівка (Іванівка) Одеської області. Шкільне навчання, спорт, перше кохання… Наполегливий абітурієнт поступив із третьої спроби. Третьокурсник Борис одружився з однокласницею, знайшлася у них дочка, назвали на честь коханої Алла. Гарний чоловік і батько рано став дідом двох онучок. Закінчив український відділ філологічного факультету Одеського національного університету ім. І. Мечникова.
За часів хрущовської відлиги працював у класному колективі газети «Комсомольська іскра». Цікаво, що у російськомовній Одесі тихо, спокійно під керівництвом першого секретаря ЦК КПУ Шелеста відбулася «українізація» газети – було відмінено її дубляж російською. Мало того, під його (Бориса Дерев’янка) керівництвом україномовна молодіжна газета, досягла стотисячного накладу.
У 1973 р. 35-річний редактор заснував газету «Вечірня Одеса» (рос. Вечерняя Одесса). Гадаєте, це легко? За радянськими канонами вечірню газету могли мати тільки міста-мільйонники, але Одеса її отримала. Його вечірніх випусків очікувала Одеса, а футбольна публіцистика Дерев’янка була предметом розкішних дискусій і палких суперечок. Неодноразово журналіста запрошували на роботу в центральних органах масової інформації України і СРСР, але він незмінно відхиляв пропозиції.
За часів перших і останніх демократичних виборів до Верховної Ради СРСР Бориса Дерев’янка обрали депутатом. І Одеса побачила, відчула, як працює справжній депутат! Борис Дерев’янко був критиком мера Одеси Едуарда Гурвіца. Його ім’я викарбувано на Меморіалі журналістів у єдиному в світі Музеї індустрії новин у Вашингтоні, США.
Залишити відповідь