У 1848 році імператор Микола I затвердив проєкт мосту, тому він отримав назву Микола́ївський ланцюго́вий міст. Будівництво мосту за проєктом і під керівництвом британського інженера Чарльза Віньйоля було розпочали 11 вересня. Металеві конструкції моста було виготовлено в Бірмінгемі. Перший капітальний міст через Дніпро побудований у 1853 році. Для багатьох міст пов’язаний із іменем Тараса Шевченка. На світанку 14 серпня 1859 року диліжансом через Ланцюговий міст виїхав до Петербурга Тарас Григорович. У травні 1861 року домовину з прахом Шевченка по Ланцюговому мосту, випрягши коней з воза, провезли студенти Університету святого Володимира, далі набережною до церкви Різдва Христового на Подолі.
30 жовтня 1912 року через міст почав рух бензотрамвай.
9 червня 1920 року за наказом генерала Е. Ридза-Сміглого міст підірвали польські війська.
12 квітня 1925 р у Києві відбулося випробування реконструйованого (автор реконструкції – Євген Патон) Миколаївського ланцюгового мосту, що отримав ім’я Євгенії Бош.
5 січня 1925 р у Москві через загострення хронічної хвороби (сухоти, астма) та нестерпних страждань у віці 45 років застрелилася Євгенія Готлібівна Майш (партійна «кличка» за прізвищем першого чоловіка Євгенія Бош, тому вулицю та Ланцюговий міст її імені у народі називали ЄБОШ), народний секретар внутрішніх справ Української Народної Республіки Рад (1917–1918); борець за встановлення радянської влади в Україні в 1917–1921 рр. Друга дружина Юрія П’ятакова, більшовика-шовініста, який категорично заперечував право українців на існування, та на існування окремої Української держави. Теща Юрія Коцюбинського
10 травня 1925 року відбулося офіційне відкриття мосту балкової конструкції на опорах колишнього Ланцюгового мосту.
У 1941 р. міст був висаджений у повітря частинами радянської армії під час відступу. Сьогодні приблизно на тому самому місці знаходиться міст Метро.
Використані джерела: https://kyivpastfuture.com.ua/lanczyugovyj-mist-istoriya/