22 квітня 1870 р у м. Симбірськ (нині Ульяновськ) народився Володимир Ульянов (Ленін), російський революціонер, творець партії більшовиків, один з організаторів і керівників Жовтневої революції 1917 р., практик “воєнного комунізму”, «червоного терору», засновник СРСР, голова Ради народних комісарів РРФСР і СРСР.
Державні та партійні документи радянський вождь підписував «В.І. Ульянов (Ленін)», але він мав ще 146 партійних «кличок». Псевдо «Ленін» використовував з кінця 1901 року, коли в журналі «Зоря» опублікували перші чотири розділи статті «Аграрне питання та критики Маркса» (стаття називалася «Рр. «критики» в аграрному питанні»). За підписом «Н. Ленін» роботи В.І. Ульянова в СРСР видавалися до 1930 року.
За радянською міфологією Володимир Ульянов нібито взяв прізвисько Ленін, на честь ленської різанини робітників. Припускаю, що геній міг передбачити ленський розстріл, але який саме?
17 квітня 1912 р на Ленських золотих копальнях (біля м. Бодайбо на річці Лена, Сибір, Росія) царські війська розправилися з мирною колоною демонстрантів (близько 3 тисяч робітників золотопромислового акціонерного товариства “Лензолото”); називаються цифри вбито 270, поранено 250 осіб.
За радянською міфологією Володимир Ульянов нібито взяв прізвисько Ленін, на честь ленської різанини робітників. Якщо припустити, що геній міг передбачити ленський розстріл, то який саме?
17 квітня 1912 р на Ленських золотих копальнях (біля м. Бодайбо на річці Лена, Сибір, Росія) царські війська розправилися з мирною демонстрацією (близько 3 тисяч робітників золотопромислового акціонерного товариства “Лензолото”); називаються цифри вбито 270, поранено 250 осіб.
Розправа над мирною колоною робітників (серед яких були жінки), які працювали в умовах вічної мерзлоти, викликали страйки, мітинги по всій Росії, в яких брали участь близько 300 тис. осіб. «Ленський розстріл,— писав В. 1. Ленін,— став приводом для переходу революційного настрою мас у революційне піднесення мас» (Повне зібр. тв., т. 21, с. 323).
За звітами 1937 року Сибір відставав від центру за кількістю ліквідованих «ворогів народу». Щоб усунути цей недолік, виконати план, у Бодайбо зігнали сотні невинних людей з Вітимських копалень. Список розстріляних у 1938 році в Бодайбо за присудом Трійки нараховує 948 осіб.
Після цього другого ленського розстрілу стратили керівників і виконавців події. Жодного слова обурення дійством не пролунало. Навіть сьогодні тіла загиблих не знайдено.