Історія багато фактів знає і часом у сьогодення влучає
4 (14) червня 1634 р. у с. Семлево на р. Полянівці (притока Дніпра, Смоленщина) між Московією і Річчю Посполитою укладено Полянівський мир, що завершив московсько-польську війну 1632-1634 рр. У 1632 році московити скористалися тим, що в Речі Посполитій помер король Сигізмунд III, а його син Владислав не був коронований. Москва розірвала мирну угоду, оголосила війну, взяла в облогу Смоленськ. Король Речі Посполитої Владислав IV із 15 тис. воїнів та 12 тис. запорізьких козаків прорвали блокаду міста, 1 березня 1634 р. вигнали московитів із Смоленська. 30 квітня розпочались переговори: московську делегацію очолював боярин Федір Шереметєв, польську — канцлер Якуб Задзик, литовську — Криштоф Радзивілл.
У червні 1634 року на річці було підписано договір про «вічний мир» між Річчю Посполитою та Московським царством.
За договором Московська держава відмовлялась від тимчасово зайнятих у ході війни територій (крім м. Серпейська з повітом). Московія зобов’язалася виплатити Речі Посполитої 200 тисяч рублів сріблом.
Річ Посполита мала вивести свої війська за межі Московського царства. Вся Чернігово-Сіверщина потрапила до складу Речі Посполитої, як Чернігівське воєводство. Польський король Владислав IV відмовився від претензій на російський престол.
Смоленська земля з містами Смоленськ, Трубчевськ, Рославль залишалася за Литвою (ВКЛ).
Сторони домовилися обмінятися полоненими без викупу і створити комісію для розмежування кордону.
Пройшли віки. І от «єдинорос» Євген Федоров у Госдуму РФ вніс законопроєкт щодо скасування визнання незалежності Литовської Республіки.
Литовський депутат Матас Малдеїкіс відреагував: «Якщо Росія відкликає визнання 1991 року незалежності Литви, Литва скасує Полянівську угоду 1634 року і вимагатиме від Путіна підкоритися владі Владислава IV і повернути всі окуповані території Великому князівству. Смоленськ – це Литва»,
Учіть матчастину, панове!
Картина Ю. Брандта “Богородиця” (бл. 1909 р.).
Залишити відповідь