Сиджу, готую календарні повідомлення на завтра, та без Хомівни вода не освятиться:
– От для чого ти пишеш: 20 березня 1933 р. поблизу Мюнхена побудовано перший у Німеччині концтабір — Дахау; першими в’язнями якого були опозиціонери уряду? Для чого це нам у фронтовій Україні?
– Сусідонько, не торохти. Давай згадаємо німецький алфавіт, подумаємо – і знайдемо стільки спільного. Бачиш, із назвами на схемах концтаборів гітлерівці не заморочувалися: взяли за основу алфавіт.
Першою літерою алфавіту «А» називали зону смерті – браму, через яку входили ув’язнені до концтабору.
Літерою «Z» (останньою літерою в німецькому алфавіті) назвали єдиний можливий вихід – через газову камеру та крематорій. Отже, літерою «Z» нацисти позначали зони знищення у концтаборах Третього Рейху. Для знищення своїх нещодавніх учителів і союзників – радянських військовополонених – у 1941 році концтабори переобладнали – створили «Stazion Z». Так, у Заксенхаузені (концтабір, де загинув Олег Кандиба; де перебували в ув’язненні Одд Нансен (син Фритьофа Нансена), Андрій Мельник, Степан Бандера) колишні ремонтні майстерні переобладнали під крематорії. Там було знищено понад 100 000 осіб.
Полковник Путін – у рейху штандартенфюрер – із глибоким знанням справи вживає символ путінського Рейху літеру «Z».
– Ага, з «Z» розібралися, Отже, літера «Z» означала кінець не тільки алфавіту. А вікторія «V» – до чого? – встряють Хомівна.
– Сонечко. Ми ж говоримо про німецький алфавіт, а там V v – [fa͜o] – фау.
– Чула таке, це ж якась зброя!
– Не якась, сусідонько, а перша з тих, які зараз у нас вибухають.
– Ракети?
– Так, перші крилаті ракети «Фау», Vergeltungswaffe, що значить «Зброя відплати». «Фау-1» – літак-снаряд, «Фау-2» – одноступенева балістична ракета, розроблена німецьким конструктором Вернером фон Брауном.
– Ракетний геній фон Браун у 1937-1945 рр працював на ракетній базі Пенемюнде на березі Балтійського моря. Наприкінці Другої світової гітлерівці з шести тисяч виготовлених ракет використали три тисячі для зачистки та деморалізації великих міст Великої Британії та Бельгії – Лондона та Антверпена. Ракети вражали миттєво, сирени не мали змоги попередити населення.
– Боже, як сьогодні в Україні! Марік, Буча, Харків, Запоріжжя…
– Після захоплення американцями Пенемюнде, військовополоненого фон Брауна відправили до Америки. Там автор «зброї відплати» Третього рейху став автором місячної програми США, творцем ракети-носія «Сатурн 5», що в 1967 р. вивела в космос корабель “Аполлон 11”.
– Ти ба, от такі букви руського миру! Руський мир! Такою стала вулиця Миру в моєму Запоріжжі.
Світлина Володимира Шака.
Залишити відповідь