UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Історичні події » Українець – очільник держави на рівних сприймався монархами, говорив без перекладача

Українець – очільник держави на рівних сприймався монархами, говорив без перекладача. Павло Скоропадський.

3 вересня 1918 (вівторок) – Київ. У “Державному вістнику” опубліковано лист Гетьмана Павла Скоропадського до голови Ради народних міністрів з повідомленням про тимчасовий від’їзд до Німеччини і, згідно з тимчасовим законом від 31 липня 1918 р. про Верховне управління державою, на випадок смерті, тяжкої хвороби або перебування гетьмана поза межами держави, передачу останнім на час його відсутності справ Голові Ради народних міністрів Федору Лизогубу. За постановою Сенату призначалися інші тимчасові керівники Української Держави – члени колегії верховних правителів.
3 вересня спеціальний потяг Української Держави із гетьманом всієї України прибув у Потсдам.
4 вересня потяг прибув у Берлін, висока українська делегація зупинилася в готелі “Adlon”.
4 вересня гетьман П.Скоропадський у супроводі свого почту (О.Палтов, Г.Зеленевський, А.Західов, за участі посла України в Німеччині барона Ф.Штейнгеля) відвідав райхсканцлера Німеччини графа Ґертінга й заступника державного секретаря фон Буше. Ввечері того ж дня райхсканцлер дав обід гетьманові та українській делегації після якого відбувся великий прийом за участю дипломатичного корпусу, міністрів і вищих військових та цивільних урядовців.
5 вересня 1918 р. гетьман із почтом був у Касселі, де відвідали місцеву картинну галерею, а потім офіційна українська делегація вирушила в палац Вільгельмцрере за 6 км. від Касселя до замку Вільгельмсгое, де перебував Вільгельм ІІ. Після першої зустрічі віч-на-віч між гетьманом та імператором, під час якої П.Скоропадському було вручено великий хрест ордена Червоного Орла, Вільгельм ІІ запросив до свого кабінету О.Палтова й чинів гетьманського почту. Їм також було вручено відзнаки німецьких орденів. Потім за сніданком О.Палтов і Г.Зеленевський сиділи обабіч імператора, а гетьман навпроти кайзера. Після сніданку та загальної бесіди із П.Скоропадським імператор відійшов разом із ад’ютантом та Берхемом перемовитися особисто з заступником міністра закордонних справ й особистим радником гетьмана О.Палтовим.
5 вересня о 20-тій годині П.Скоропадський та українська делегація обідала в Ганновері в імператорських кімнатах вокзалу разом із графом Берхемом, графом Ф.-Й.Альвенслебеном та Майєром.
6 вересня гетьман відвідав імператорську оперу.
8 вересня поїхав у Спа, де відбулися сніданок й зустріч з фельдмаршалом П. фон Гінденбургом, потім відвідав віллу Кугель та її власника Б.Круппа й оглянув його заводи в Ессені. Ввечері 8 вересня П.Скоропадський мав урочисту вечерю у Кельні у присоборному готелі.
9 вересня гетьман повернувся до Берліна.
10 вересня Скоропадський відбув у Кіль для зустрічі з братом кайзера Вільгельма ІІ принцем Генріхом Прусським, де був присутній на урочистому обіді у німецьких Морських зборах.

Вер 2, 2021Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Достатньо слів - не треба ранЧи не повторюємо ми історію індіанців?
You Might Also Like
 
Льоля Світлична
 
25 лютого 1831 р.

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image1 year ago Історичні події534
Недавні записи
  • Справи церковнії
  • За кого не вмирав хоробрий мій народ?!
  • Земна зірка. Айстра
  • «По мощах єлей!»
  • Владислав І – нащадок Ярослава Мудрого
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків
  • Ганна Черкаська до Олександр Поль. Слава вітчизни не для продажу

2015-2022 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.