У один день із однаковим інтервалом…
25-го грудня 1987 р. тижневик «Тайм» назвав Михайла Горбачова «людиною року».
25-го грудня 1989 р. розстріляно румунського диктатора Чаушеску Ніколае та його дружину Елене Чаушеску.
23 грудня 1991 р. тривали 10-годинні торги (Горбачов-Єльцин): Михайло Горбачов погодився подати у відставку, передати владу та «сталінського архіву», отримати за це президентську пенсію, дачу, автотранспорт, охорону державним коштом, приміщення для іменного фонду.
24 грудня 1991 р. Президент СРСР М.С.Горбачов провів нараду з керівниками служб свого апарата з приводу уходу з поста президента.
25 грудня 1991 р. президент США Джордж Буш у своєму зверненні до американського народу заявив, що Сполучені Штати визнають незалежність України і готові негайно встановити з нею дипломатичні відносини. Виступаючи ж перед народними депутатами України, він умовляв зберегти союз! У сесійній залі, як виняток, була присутня і перша леді США.
25-го грудня 1991 р. о 17:00 відбулася телефонна розмова Михайла Горбачова з президентом США Джорджом Бушем. Горбачов повідомив, що за дві години зробить заяву про відставку з поста глави держави і передасть право на використання ядерної зброї президенту Російської Федерації Борису Єльцину.
25-го грудня 1991 р. о 18:30 Горбачов підписав указ про «Про складання президентом СРСР повноважень Верховного Головнокомандувача Збройними силами СРСР і скасування Ради оборони при президенті СРСР».
25 грудня 1991 року о 19:00 у прямому ефірі центрального телебачення СРСР востаннє виступив президент СРСР Михайло Горбачов і повідомив: «в силу обставин, що склались з утворенням Співдружності Незалежних Держав я припиняю свою діяльність на посту Президента СРСР». Перший президент СРСР став останнім. В історію чоловік із плямкою увійшов, як автор терміну «застій» («період застою»), який Михайло Горбачов вжив його взимку 1986 року на XXVII з’їзд КПРС.
25-го грудня 1991 р. о 19:38 з флагштока на куполі Сенатського палацу Кремля було спущено прапор Радянського Союзу та піднято державний прапор Російської Федерації. Так непомітно Радянський Союз припинив своє існування, бо жодна телезнімальна група не була запрошена, фото події відсутні.
Після телевізійного виступу Михайло Горбачов дав коротке інтерв’ю і повернувся до свого кабінету в Кремлі, щоб передати ядерні шифри президенту Російської Федерації Борису Єльцину, але той відмовився від зустрічі. Тому двоє полковників, які постійно скрізь супроводжували Горбачова, відповідаючи за «ядерний чемоданчик», перейшли у розпорядження міністра оборони СРСР Євгена Шапошникова.
О 21:00 Горбачов пройшов до Горіхової зали, де в присутності п’яти осіб найближчого оточення пройшла прощальна вечеря.
Залишити відповідь