UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Історичні події » Володимир Володимирович Бортко

Володимир Володимирович Бортко

7 травня 1946 року, в селищі Велика Олександрівка Херсонської області (офіційно вказується Москва) народився Володимир Володимирович Бортко-молодший, кінорежисер («Собаче серце», «Ідіот», «Майстер і Маргарита», «Тарас Бульба»).
Батько родом з Курська, учасник Другої світової, у 18 років втратив у бою ногу. У московському шпиталі Бортко познайомився з медсестрою танкової бригади, українкою Мариною Захаренко. Вона теж лікувалася після поранення. Мобілізувалися, побралися, жили в Москві, училися в театральному інституті. Важкий час, голод, відсутність декретної відпустки – все це спонукало Марину народжувати дитину в рідному селі на Херсонщині. Батьки прожили разом єдиний рік і розійшлися: Бортко-старший залишився працювати у Московському Театрі на Малій Бронній; Марина з сином переїхала до Києва, працювала у театрі ім. Франка, отримала житло на вул. Артема. В Києві у Володимира з’явився молодший брат Сергій, інвалід з дитинства.
Якось театр був на гастролях у Херсоні, Олександр Корнійчук влаштував їм читання п’єси «Сторінка щоденника». А після читання – Корнійчук влаштував банкет. Запросив Марину на танок. Море, шампанське та гарненька Дюймовочка п’янили. Тоді Корнійчук був одружений із монументальною Вандою Василевською (43-ій розмір взуття), а Марина молодша на 17 років, вага 45 кг, нога 35 розміру.
Після тієї ночі відбулися деякі зміни. Корнійчукові у Києві належала двоповерхова квартира на Шовковичній та затишний палацик на вул. Обсерваторній, 6, побудований у кінці ХІХ ст. (належав Олександру Барбану, потім І. Гореславському, згодом провізору В’ячеславу Геращеневському). Розповідали, що Ванда жила в одних кімнатах квартири, а в інших – Олександр Корнійчук із викладачкою консерваторії Мариною Захаренко. За чотири місяці після смерті Ванди Марина стала третьою дружиною Корнійчука і єдина з них узяла прізвище чоловіка.
Володимир Бортко познайомився зі своїм батьком тільки у 13 років, почув від нього історію родини: дізнався, що його діда (теж Володимира) розстріляли у 1937-му. З вітчимом частенько мав палкі дискусії бо не поділяв політичних поглядів Олександра Корнійчука.
У Києві В.Бортко закінчив геологорозвідувальний технікум, три роки пропрацював техніком-електриком. 1969 року вступив до Київського державного інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, де навчався в майстерні Мащенка. Закінчивши інститут у 1974 році, працював асистентом режисера на кіностудії імені Довженка.
Виховувався у родині вітчима українського драматурга Олександра Корнійчука. Закінчив Київський геологорозвідувальний технікум (1965), відбув армію, працював техніком-електриком у Києві («Воєнпроект»). У 1974 закінчив кінофакультет Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого (майстерня Родіона Єфименка та Вадима Чубасова, 1969—1974) за спеціальністю «Режисура кіно та телебачення».
Працював асистентом режисера та режисером-постановником на Київській кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.
Від голодної смерті Бортка врятував серіал «Вулиці розбитих ліхтарів». Кінорежисер («Собаче серце», «Бандитський Петербург», «Майстер і Маргарита», «Тарас Бульба»).
Одружився з Наталією Бортко, молодшою на 4 роки сценаристкою. Став батьком звісно Володимира Володимировича. Син закінчив Санкт-Петербурзький університет (китайська мова), тангутознавець – спеціаліст із мови давньокитайської народності тангутів.
Сьогодні В.В. Бортко – махровий сталініст, народний артист України. У 2014 р. підтримав політику В. Путіна в Криму та на Донбасі, за що потрапив до списку осіб, яким заборонено в’їзд на територію України.

Тра 9, 2020Ганна Черкаська
FacebookTwitter
ШабліБезкоштовне навчання?
You Might Also Like
 
П’ятихатник
 
О. Довженко “Звенигора”
Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image5 years ago Історичні події1,889
Недавні записи
  • Підручники, написані з любов’ю
  • Мирний договір – перший крок до нової війни
  • Амедео Модільяні
  • Шевченко на пасіці
  • Микола Бенардос
Позначки
поетписьменникхудожникЗапоріжжяживописецькозацтвочервоний терордисидентТарас ШевченкоперекладачграфіккозакикомпозиторОУНскульпторісторикгетьманакторХарківбієналепейзажистБогдан ХмельницькийМосковіяілюстраторбойчукістпортретистграфікамитрополитпедагогШевченкожурналісткаСергій Корольовлікаркороль ФранціїКапністІван АйвазовськийпейзажкраєзнавецьІван КотляревськийЧорноморський флотОлексій ПеровськийІван СошенкоПетлюраСпілка письменниківЯрослав Мудрий
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Ганна Черкаська до Хто ж той сокіл?
  • Alexander Apalkow до Хто ж той сокіл?
  • binance до Святомир Фостун
  • Ганна Черкаська до Видатний український бджоляр

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.
Ми використовуємо cookies для зручної роботи з нашим сайтом. Продовжуючи переглядати наш сайт ви погоджуєтесь із цим.Ok