На жаль, війна язика та мови триває. У цілодобовій крамниці під моїм балконом працює нова продавчиня, яка мала необережність виступити проти «вашої телячої мови». От і сьогодні – ґвалт.
– Нєту у міня нікакова аткаркуя! – закричала продавець і чисто конкретно послала покупця. Той не пішов за адресою, а зауважив:
– От ви, москалики, тупі! Я ж сказав: «Дай пляшку пива і відкоркуй! Ти ж вивчила слово “**й”, чому не тямиш відкоркуй? Ну, шматок кори, кукурудзиння, яким закривали пляшку – інтернаціональне слово корок (навіть у англійців – cork); звідси й відкоркуй.
– Правильно я кажу?
– Правильно, можу додати, що пізніше шляхетні вина та шампанське закорковували виробом із коркового дуба. Це придумали ченці. Вони тисячу років використовували кору цього дуба для утеплення своїх печер. А оскільки шампанське вигадали ченці, то ідея корка належить їм.
Пам’ятаєте, у нашій Ялті є вулиця Рузвельта, повністю засаджена корковими (пробковими) дубами? Двохсотлітні коркові дуби ростуть у Никитському ботанічному. А найстаріший та найбільший корковий дуб ще живий у Артеку.
Залишити відповідь