29 лютого 1908 року у Форд-Сіті, штат Пенсильванія, США народилася Маруся-Євгенія-Мері Бек. Батьки Марусі-Євгенії родом із Лемківщини (нині Словаччина). Хоч їм довелося виїхати до США у пошуках кращої долі, підтримували українські традиції на новій батьківщині, розмовляли з дітьми українською мовою. Коли Марії виповнилось 13 років (1921), батьки вирішили відправити Марусю та її молодшого брата Івана в Україну здобувати освіту. Маруся Бек навчалася в українській Чортківській гімназії, у 1925 році закінчила Коломийську гімназію, де вступила до “Пласту” у 13-й курінь імені Орисі Завісної. Частенько відвідувала Бучач, де в Місійному інституті імені святого Йосафата навчався брат Іван.
Після повернення до США Маруся Мері розпочала навчання права та юриспруденції у знаменитому Пітсбурзькому університеті. З 1944 р — доктор юриспруденції, перша жінка, яка удостоїлася звання в цьому університеті. Маруся Бек стала першою в історії українкою, яка працювала адвокаткою. Практикувала в Детройті, зацікавилася політикою і вирішила увійти до Муніципальної ради (Міської ради) Детройту. В 1949 році Марія Бек стала першою жінкою, обраною до міськради Детройту, за всі 250 років існування ради. Там Марія Бек почала з запровадження нововведення: штрафи депутатів за нецензурну лексику, кошти з яких спрямовувалися на благодійність. За рік (1950) Марія Бек стала президенткою Ради. У 1958 — 1962 роках була мером Детройту; очолювала різні депутатські комісії.
Адвокат, політик Марія була ще й журналісткою та видавцем. Мері Бек видавала український журнал “Жіночий світ”, редагувала англомовну сторінку та жіночий додаток. Публікувала власні дописи у виданнях діаспори під псевдонімом Маруся Синенька. Співпрацювала з газетами “Вільне слово”, “Детройтські вісті” в Торонто.
Із півстоліттям праці та політичної діяльності, Мері Бек привітав президент Рональд Рейґан: “Ваша відданість та посвята здобули вам пошану в усіх, хто вас знає. Ви — натхнення для всіх нас”. Із 85-літтям її привітали чотири американські президенти.
Марія Бек активно працювала в СУА — Союзі українок Америки, приїздила до України. У 2003 р на Восьмому Світовому конгресі українців Марію Бек вшанували орденом святого Володимира.
Маруся-Євгенії Бек спочила 30 січня 2005 року.