У бабуні в городчику (так вони називали палісадник), як на Кубі, – старшим був майор. Стрункий із цупкуватим листям та амбітною квіткою майор мені здавався головним на військовому параді, бо стояв на витяжку, струнко, тому мав ще одну назву – стоян. Пізніше я дізналася, що «майор» у перекладі з латини – старший, що на Кубі це найвище військове звання, бо його мав Фідель Кастро. І тільки прапор старшого “майора” – майорів.
Правда, довгий час це слово не стосувалося військових, хоч нерідко вживалося в Європі. Так було за часів середньовіччя у Франції, коли герцог, граф мав право на карбування власної монети, на утримання власної митниці. Щоб уникнути роздрібнення, було запроваджено право майорату. Стати майором, отримати право майорату міг перший син герцога або графа.
На карті світу теж є майори: наприклад, острів Майорка – старший, Мінорка – менший.
І набагато пізніше словом «майор» стали називати старшого офіцера.
Наукову назву цій мексиканській красуні – цинія перуанська – дав Карл Лінней у 1759 році на честь Йоганна Готтфріда Цинна (1727–1759), професора фармакології, директора ботанічного саду у Геттінгені (Німеччина), який надавав Ліннею гербарний матеріал для роботи. У наших садочках частіше милують око цинії витончені – Zinnia elegans
Залишити відповідь