UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Пейзажі Якова Броваря

Пейзажі Якова Броваря

Щойно розмістила репродукцію картини Якова Броваря «Пасіка», як Івасик замітингував: «Шифрується він під броваря, бо насправді – бортник. Он, на пасіці вулик і старовинна борть. А бровар пиво варить».
1908 pasika
Так. В українській, у польській мові є слово «бровар» – пивовар. Яків Іванович Бровар народився 29 квітня 1864 р. у с. Капітанівка на Херсонщині. У 21 рік, уже одруженим, Бровар став вільним слухачем Петербурзької АМ, навчався в пейзажному класі М. К. Клодта; його наставниками були І.Шишкін і А.Куїнджі. Яків Бровар вперше виставив свою роботу у 1887 році, 1889 р. удостоївся другої срібної медалі, 1890 р. – першої срібної, 1892 р. – другої та першої медалі.
За картину «Старий будинок» отримав премію С. Г. Строганова в 1890 році.
У 1894 році удостоєний звання класного художника 2-го ступеня. У 1896 році за пейзаж «Березень у лісі» удостоївся звання класного художника 1-го ступеня.
У 1905 р. за пейзаж «Осіння дорога» – премію імені А. І. Куїнджі.
Я.І. Бровар мав характер мандрівника: подорожував, збирав матеріал для картин і вдало їх продавав. Йому вдалося отримати дозвіл малювати в заповідній Біловезькій пущі, єдиному місці на планеті, де жили дикі зубри. Він змалював деякі первозданні куточки і виставив їх на персональних виставках, що відбулися в Петербурзі у 1908 та 1912 роках.
Mlrs-hata
misjachna nich
У 1887 році родина художника збагатилася дочкою, яка стала письменницею з псевдонімом Анна Мар (1887–1918). Яків Іванович мав важкий характер, через що дочка з дитинства була схильною до суїциду, не бажала існувати. Пятнадцятирічною Анна, учениця шостого класу гімназії, назавжди втекла з дому, виїхала до Харкова. Там у 16 років Анна вийшла заміж за Леншина і скоро уневажнила шлюб, безнадійно закохалася у польського ксьондза. Щоб заробити на хліб, Анна працювала у редакціях газет. Потім два щирих, чесних інтимних романи (на грані порно «Жінка на хресті»), дві збірки оповідань самотньої пораненої душі.
На 31-му році життя в московському готелі «Лувр і Мадрид» у номері 33 на Тверській вул. кіносценаристка Анна Мар наповнила келих ціаністим калієм. Вона заповіла поховати себе у весільній сукні з портретом Дорошевича і засушеним букетиком на серці.
Брюсова у «Щоденнику поета» написав:
Сегодня — громовой удар
При тусклости туманных далей:
По телефону мне сказали,
Что застрелилась Анна Мар…»

У 1911 році 47-річний Я. Бровар оголосив, що сюжет його картини «Біловезька пуща» украв Костянтин Крижицький, художник, киянин, викладач малювання в Санкт-Петербурзі в Миколаївському сирітському інституті.Bilov pucha
Справа в тім, що у Я.І. Бровара на картині дуб такий же, як на картині Крижицького «Морозний день».

 http://gallerix.ru

http://gallerix.ru

Костянтин Крижицький, чесна, порядна людина, батько чотирьох дітей, гарний сім’янин, був зацькований жовтою пресою і повісився. Пізніше з’ясувалося, що обидва художники купили одну й ту ж фотографію відомого тогочасного фотохудожника Вишнякова й обом припав до душі дуб.
www_artru_info Роботи художника зберігаються у Третяківській галереї, Російському музеї та художніх музеях Києва та приватних зібраннях.
Помер 77-річний художник у Ленінграді 25 січня 1941 року. Похований на Серафимівському кладовищі навпроти церкви.

Лис 28, 2015Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Нащадок Івана КотляревськогоОборона Буші
You Might Also Like
 
Юлія Жемайте
 
Земна зірка. Айстра

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image7 years ago Видатні люди1,117
Недавні записи
  • Самотня сосна
  • Фронтовий алфавіт
  • Многогрішний чи Ігнатович?
  • Символ мандрівника-українця на чужій землі
  • Федір Яхимович
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків
  • Ганна Черкаська до Олександр Поль. Слава вітчизни не для продажу

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.