У ніч із 25 на 26 квітня 1792 року після початку війни Рейнської армії французів проти завойовників із Австрії у Страсбурзі 32-річний військовий інженер Клод Жозеф Руже де Ліль узнав, що наближається ворог і за ніч написав гімн армії.
26 квітня 1792 р. мер Страсбура Філіп-Фредерік де Дітріх у власній вітальні вперше виконав пісню-марш, яка отримала назву «Бойова пісня Рейнської армії».
30 червня 1792 р. до Парижа з «Бойовою піснею Рейнської армії» Руже де Ліля вступив марсельський добровольчий батальйон. Пісня не мала жодного відношення до Марселя, але її виспівували на вулицях Парижа вояки з міста Марсель, тому парижани стали називати пісню «Марсельєзою».
24 листопада 1793 року Конвент обрав Марсельєзу державним гімном Франції. У липні 1891 року у Кронштадті «самодержець Всеросійський» Олександр ІІІ зустрічав французьку ескадру; він зняв капелюха і слухав «Марсельєзу» з непокритою головою.
Найвідомішу класичну обробку «Марсельєзи» для сопрано, хору та симфонічного оркестру здійснив близько 1830 року Гектор Берліоз. Існує фортепіанне аранжування «Марсельєзи» Ференца Ліста.
Сьогодні «Марсельєзу» співають стоячи. Початок використали «Бітлз» у пісні «Усе, що тобі потрібно – це любов». http://www.dinternal.com.ua/english-songs/beatles/all-you-need-is-love/
Залишити відповідь