Минуле відлунює сьогодні, а влучає у майбутнє…
28 червня 1917 р. на засіданні Малої Ради було сформовано перший уряд України — Генеральний секретаріат (виконавчий орган Центральної Ради) на чолі з Володимиром Винниченком.
Рівно через рік, 28 червня 1918 р, українські війська заарештували колишнього голову Центральної Ради Володимира Винниченка, який бачив Україну «або соціалістичною, або ніякою». Йому інкримінували підготовку до державної змови. Наступного дня за розпорядженням гетьмана Павла Скоропадського промосковського соціаліста відпустили. Під час гетьманату Винниченко разом із дружиною, Розалією Лівшиц жив на хуторі Княжа Гора на Канівщині, де займався літературною творчістю, написав п’єсу «Між двох сил».
У серпні 1918 року Винниченко очолив опозиційний до гетьманського режиму Павла Скоропадського Український національний союз, рішуче наполягав на відновленні УНР, створенні її найвищого органу — Директорії, головою якої став 13-14 листопада 1918 р. Незабаром через суперечності з Симоном Петлюрою Винниченко пішов у відставку та виїхав за кордон. За два місяці до еміграції він записав у «Щоденнику»: «Нехай український обиватель говорить і думає, що йому хочеться, я їду за кордон, обтрушую з себе всякий порох політики, обгороджуюсь книжками й поринаю в своє справжнє, єдине діло — літературу… Тут у соціалістичній совєтській Росії я ховаю свою 18-літню соціалістичну політичну діяльність. Я їду, як письменник, а як політик я всією душею хочу померти».
Залишити відповідь