30 червня 1941 року до Львова о 04:30 увійшли 330 вояків батальйону німецьких військ «Нахтіґаль» (“Соловейко”), що складався переважно з українців під командуванням Романа Шухевича, частини німецького вермахту, відділи націоналістичних повстанців на чолі з крайовим провідником ОУН Іваном Климівим-Легендою.
У Романа Шухевича був 34-ий день народження.
Дійшовши до Бригідської тюрми, вони побачили, що всі заарештовані були вбиті енкаведистами, між ними брат Романа Шухевича.
26 червня 1941 року у львівській тюрмі на вул. Лонцького більшовики замордували 30-річного Юрія Шухевича. Він народився 3 серпня 1910 р. у смт. Краковець. Випускник Академічної гімназії у Львові закінчив музичний інститут, співак-тенор виступав у опері разом зі старшим братом Романом (30.06.1907).
У 1928 р. у Львові з метою заробітку був організований студентський квартет «Ревелєрси Євгена» («Львівські ревелєрси») під орудою Євгена Козака. Студенти виступали у приватних кінотеатрах перед кіносеансами, згодом – на львівських естрадах, по радіо. За фортепіано у цьому квартеті був Роман Шухевич, а одним із солістів — його брат-тенор Юрій Шухевич.
Після приходу «визволителів» Юрій Шухевич працював інженером-геодезистом.
Тіло брата знайшов Роман Шухевич серед понівечених трупів і поховав на Личаківському цвинтарі у Львові.
О 20:00 з балкону будинку «Просвіти», що на площі Ринок, українські націоналісти на чолі з Ярославом Стецьком проголосили Акт відновлення Української Держави та сформували тимчасовий уряд – Українське державне правління (Ярослав Стецько — голова та керівник ресорту соціальних реформ, д-р Мар’ян Панчишин — перший заступник голови і міністр здоров’я, заступники — д-р Роман Осінчук та д-р Олександр Барвінський).
На башті Князівської гори було піднято український національний прапор.
Батальйон «Нахтігаль» захопив стратегічні пункти в центрі міста, в тому числі й радіостанцію, звідки було проголошено про Акт відновлення Української державності. Львівська радіостанція передала благословення митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.
Звістку про відновлення Української Держави понесли на Східну Україну 6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюди творили українську адміністрацію та осередки ОУН.
Залишити відповідь