З 1991 року в Білорусії День Незалежності святкували 27 серпня, але батька добре подумав – і провів референдум. Після цього історичний прапор литвинів (біл. Бел-чырвона-белы сцяг, з 25 березня 1918 р. прапор БНР), біло-червоно-білий прапор був позбавлений статусу державного символу та разом з гербом «Погоня» потрапив під негласну заборону. Запровадили нову дату Дня незалежності – 3 липня, адже 3 липня 1944 р. у ході білоруської операції «Багратіон» у Мінську відбулася рокіровка: німецькомовні таблички замінили російськими (замість гітлерівських військ зайшли сталінські).
3 липня День Незалежності Республіки Білорусь єдиний раз за рік, коли Президент оголошує промову білоруською.
У Білорусі офіційні мови дві: білоруська (має близько 7-8 млн. носіїв мови) та російська. Білоруська мова має два варіанти: офіційна орфографія (т. з. Наркомівка) була під час радянської влади наближена до російської мови, її вивчають у школі та класична орфографія, або ж Тарашкевиця,
ґрунтується на граматиці Броніслава Тарашкевича (видана в 1918 року, офіційно вживалася до 1933 року). Класичну мову заборонили одночасно з указами Постишева в Україні, що скасовував українську літеру ґ, як буржуазно-націоналістичну, забороняв правопис Голоскевича.
Залишити відповідь