25 лютого 1871 р. народилася геніальна поетка Леся Українка Є нагода поглянути на символ держави – гривню, точніше 200 грн. і визначити, що логічним зв’язком між аверсом та реверсом є аристократизм. Це слово «аристократизм» прийшло до нас із грецької (від ά̓ριστος – кращий і κράτος влада) – влада кращих.
На аверсі купюри у 200 грн. портрет Лесі Українки – аристократки не тільки за походженням, а й аристократки духу. Монархічний рід Косачів старший за рід Романових. Геніальна поетеса, яка вивела нашу поезію, драму на всесвітню орбіту. Свій перший вірш «Надія» Лариса Косач написала у 9 років у Луцьку і підписала «Леся Українка».
На реверсі – В’їздна брама Луцького замку. Тут, у величному замку Любарта 9 – 29 січня 1429 року відбулася найбільша в середньовічній історії України та всієї Східної Європи міжнародна конференція, котру організував князь Литви Вітаутас Великий та імператор Священної Римської імперії Сигізмунд Люксембурзький.
Серед тих, хто взяв участь у з’їзді монархів, був прапрадід Лесі Українки, Степан Вукшич Косач – воєвода Герцеговини, герцог Захум’я, Примор’я та Святого Сави. Саме на честь титулу Стефана «Герцог» за регіоном закріпилася назва Герцеговина. Як бачите, дух європейської аристократії єднає аверс і реверс. Докладніше у монографії Анатоля Костенка “Леся Українка” (1971 р., С.7-11)
Як бачите, справжня українська еліта, високий аристократичний дух єднає аверс і реверс.
Часом я уявляю Верховну Раду України шахівницею з композицією «Аристократ», коли з шахівниці зникнуть кремлівські пішаки.
Залишити відповідь