UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Видатні люди » Михайло Яримович

Михайло Яримович

13 жовтня 1933 р. в українській родині у м. Білосток на Підляшші народився Михайло Іванович Яримович (англ. Michael I. Yarymovych), який зробив карколомну «космічну» кар’єру:
– один із керівників Національного космічного агентства NASA (США), (очолював проекти створення орбітальних станцій для міжпланетних польотів);
– президент міжнародної академії астронавтики (1966);
– голова науково — дослідницького підрозділу НАТО (з 1996 р.);
– висадка “Аполлона” на Місяць, “Шатл”;
– головний технічний дорадник головнокомандувача військово-повітряних сил США.
Жили Яримовичі в селі Метенів Зборівського району на Тернопільщині, у Тернополі будинок Яремовичів був на вулиці Микулинецькій, на вул. князя Острозького жила Маня, рідна сестра Михайла.
Разом із батьками 11-річний хлопець переїхав до США, там здобув фахову вищу освіту: у Нью-Йоркському університеті (вивчав аеронавтичну інженерію), Колумбійському університеті (доктор філософії, інженерних наук).
26-річний Михайло Яримович розпочав інженерну кар’єру в галузі космічних систем і конструкцій.
У 1962 р. продовжив діяльність у штаб-квартирі Національного управління аеронавтики і космосу (National Aeronautics and Space Administration, NASA) уряду США як заступник директора з системної інженерії в проекті «Аполлон» (Apollo program – програма пілотованих космічних польотів NASA з метою висадки людини на Місяць).
У 1966 році Яримович був президентом Міжнародної академії астронавтики.
У 1970 р. М. Яримовича перевели в Париж (Франція) на посаду директора консультативної групи НАТО (Північноатлантичний альянс, North Atlantic Treaty Organization — NATO) з аерокосмічних досліджень та розробок.
З 1973 – головний науковий консультант при штабі Повітряних сил США, головний технічний радник головнокомандувача Військово-повітряних сил США. За президентства Рональда Рейгана Михайло Яримович став одним із активних учасників реалізації проекту SDI (Стратегічна оборонна ініціатива або «зоряні війни»).
З 1975 – асистент-адміністратор при федеральному агентстві в питаннях освоєння джерел енергії. Президент Генрі Форд доручив Михайлу Яримовичу відповідати за новостворену Агенцію дослідів і розвитку енергетики (ERDA), яка була покликана пристосувати функції Атомної енергетичної комісії для цивільних потреб і служб (сьогодні ця агенція відома під назвою Департамент енргетики).
З 1991 до 1997 рр. доктор М. Яримович був президентом Міжнародної академії космонавтики (International Academy of Astronautics, IAA), є членом Американського астронавтичного товариства (American Astronautical Society) та почесним членом Американського інституту аеронавтики та космонавтики (American Institute of Aeronautics and Astronautics).
З 1996 – голова науково-дослідного підрозділу НАТО.
Після 1991 р. Михайло Яримович співпрацював з Україною. За його участю реалізувався міжнародний проект «Морський старт» (Sea Launch), де використовувалася українська ракета «Зеніт-3SL».
Один із найвизначніших проектів інженера – Система глобального позиціонування (GPS), яка дозволяє будь-кому точно визначати свої координати у будь-якому місці Землі.
– 1999-2005 рр. — президент Міжнародної академії астронавтики, яка об’єднує понад 1000 найвидатніших науковців світу в галузі космонавтики. Михайло Яримович і нині вважається авторитетним спеціалістом-консультантом у космічній галузі зі світовим ім’ям. Один із найвизначніших проектів Михайла Яримовича – це Система глобального позиціонування (GPS), яка дозволяє будь-кому точно визначати свої координати у будь-якому місці Землі. Нині ми можемо користуватися супутниковою системою «джі-пі-ес» Михайла Яримовича.
85-річний Михайло Яримович разом зі своєю дружиною Роксоланою мешкає в м. Оспрей, Флорида. У них двоє дорослих дітей – донька Тетяна Томпсон і син Микола та четверо онуків.

Жов 13, 2017Ганна Черкаська
FacebookTwitter
П'ятниця, 13Леона́рд Бернста́йн
You Might Also Like
 
Людя
 
Іван Левинський

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image5 years ago Видатні люди1,353
Недавні записи
  • Валентина Попелюх Стус
  • Дмитро Сигаревич
  • Самотня сосна
  • Фронтовий алфавіт
  • Многогрішний чи Ігнатович?
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Ярослав до Козацький гетьман Павло Бут (Павлюк). Кумейки
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків

2015-2023 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.