У Посольстві США в Україні є фотогалерея, де представлені портрети відомих науковців, дипломатів, музикантів, художників, інженерів, акторів українського походження: Ігор Сікорський, Девід Духовни, Боб Ділан і володар двох «Оскарів» Дастін Лі Хоффман.
8 серпня 1937 р. у Гаррі та Лілліан (уродженої Голд) Хоффманів, у Лос-Анджелесі, (Каліфорнія, США) народився другий син Дастін Лі Хоффман, американський кіноактор українського походження.
Його рід по батькові з Білої Церкви. Батько Гаррі Хоффман – киянин, 1907 р. н.
Рід матері Ліллієн Ґолд (1909—1981) із м. Ясси (Румунія), його дід і бабуня – євреї ашкеназі Френк та Естер емігрували до США ще до революції, жили в Чикаго. Коли почалась війна з більшовиками, Френк повернувся, щоб вивезти батьків – Самуїла та Либу. У 1921 р. його разом із батьком арештувала ЧК. Більшовики на очах дітей розстріляли діда та прадіда Дастіна. Лібі Хоффман вдалося вижити — вона 5 років провела в концентраційному таборі, де вона втратила одну руку і у неї погіршився зір. Потім їй вдалося втекти до Аргентини, а згодом і до США. У 1920-х роках батьки емігрували з Києва до США. Мати – джазова піаністка, батько деякий час працював декоратором у кінокомпанії Columbia Pictures.
Поряд із старшим братом красунчиком Рональдом Дастін відчував себе «колекцією прищів». Однокласницею Гофмана була Барбара Стрейзанд.
У сьомому класі він отримав першу роль. І хоч вона складалася з одного речення, підліток зумів бути вигнаним зі школи. Йому треба було сказати: «Бережи всіх нас Господь!». Дастін Хоффман перевиконав норму та вимовив: «Бережи всіх нас Господь, чорт забирай!»
Він працював, підпрацьовував. Дастін був великим шанувальником їжі, працював посудомийником ресторану, але втратив роботу за непомірний апетит. Підпрацьовував і продавцем іграшок, і асистентом психіатра. Хоффман навчався в консерваторії Лос-Анджелеса, Нью-Йоркській Акторській студії, школі драматичного мистецтва при театрі «Playhouse» в Пасадені; Дастін виступав на Бродвеї, на телебаченні і тільки в 30 він опинився на великих екранах.
Дастін Хоффман– найвидатніший актор світового кіно, володар нагород Оскар («найкращий актор», фільми «Крамер проти Крамера», 1979, «Людина дощу», 1988); Номінація: «Випуск», 1967, «Опівнічний ковбой», 1969, «Lenny», 1974, «Тутсі», 1982, «Wag the Dog», 1997 р. Відзначений трьома нагородами BAFTA, двома Emmy, шістьма «Золотими глобусами» та багатьма іншими).
Завжди на першому місці актора силу волі. У 74 роки Дастін Хоффман помітив непритомного бігуна і поспішив йому на допомогу. Він викликав парамедиків і залишався поряд із Семом Демпстером до приїзду бригади. Раніше у нас це було звичною справою, а зараз люди не бажають мати неприємностей із аліками-наріками, десятою дорогою обходять усіх лежачих. До речі, саме це стало причиною смерті Тарапуньки: він знепритомнів на вокзалі і ніхто не зважився підійти.
У 75 Дастін Хоффман переніс операцію на ранній стадії онкозахворювання, відчув себе здоровим.
На жаль, у сім’ї Дастіна Хоффмана не прийнято було згадувати історію власної родини, тому актор не знав елементарних фактів. Так, під час «Російських ночей» у Голлівуді, фестивалю, проведення якого фінансувало Міністерство культури Росії, у квітні 1992 року Дастіну Хоффману та Джеку Пеленсу мали присвоїти звання народного артиста Російської Федерації за внесок у розвиток російської культури. Джек Пеленс демонстративно наголосив на своєму українському походженні при спробі вручити йому російську нагороду в Голлівуді й покинув зал.
Під час нагородження Дастін Хоффман впевнено заявив, що його пращури з «російського міста Києва» та подякував російському народові за перемогу над нацистською Німеччиною, «без якої його бабуся стала б кавалком мила».
І тільки після критики української діаспори в США актор виявив зацікавлення життям української еміграції в США.
На початку 2016 року Хоффман став героєм телешоу «Знайди свої корені» на одному з телеканалів США. Шоу подало історії роду Хоффманів, знайшли предків актора. Дастін плакав, у нього була істерика, запис програми кілька разів зупиняли. Хоффман повторював: «Вони пройшли крізь це пекло заради мене, щоб я зараз був тут, щоб я був живий»
Залишити відповідь