18 серпня 1201 р. хрестоносцями засновано місто Рига (латис. Rīga, лів. Rīgõ) Латвія) – столиця Латвії, найбільше місто Балтики. «Приблизно третина населення Латвії (близько 660 тисяч осіб) проживає в межах міста Риги, і більше половини (1,07 млн.) населення країни проживає в Ризькій агломерації» – Вікіпедія.
Назва «Рига» вперше згадується, що «Ригу створено ім’ям долі» у 1198 р у «Хроніці Лівонії». Там літописець Індрикис написав про загибель у битві біля ризької Стародавньої гори першого проводиря хрестоносців єпископа Бертольда. Назва «Рига» походить від латиського слова «rіge», що означає «річка». Яка саме? Даугава? Місто розташоване на її березі. Виявляється, є версія, що назва міста походить від гідроніма “Рига” (Рідзене), колишнього рукава річки Даугави (нині не існує). Цей гідронім походить від назви балтійського острова Рюген і ругів (ригів), які там проживали.
Ще у XI—XII століттях існували перші поселення місцевих племен: лівів, куршів на території Риги.
Хрестоносці почали навертати корінних мешканців у християнську віру, контролювати їхню торгівлю зі слов’янами. У 1201 р лівонський єпископ Альберт фон Буксгевден, який супроводжував ченців-лицарів, перебрався з Ікшкіле, заснував місто Ригу біля річки Рідзене. У 1202 році тут з’явилися перші колоністи — німецькі бюргери. У 1207 р єпископ Альберт став васалом німецького короля Філлипа й розподілив землі лівів між орденом і церквою, одержав третину володінь, у тому числі Ригу.
У 1211 р звели стіни Домського собору – найбільшої церкви Латвії.
З 1225 р. Ризі надано права міста Готланд (Вісбю), засновано міську ратушу; місто отримало свій герб. ратуша. 1600 р
Залишити відповідь