UAHistory

  • Мовні забавки
  • Історичні події
  • Сучасність
  • Видатні люди
Головна » Регістрація » Історичні події » Перший Віденський арбітраж

Перший Віденський арбітраж. Бандера та Чіано.

2 листопада 1938 р. опівдні в Бельведерському палаці Відня міністрами закордонних справ Німеччини — Йоахімом фон Ріббентропом та Італії — Галеаццо Чіано, розпочато Перший Віденський арбітраж, що мав розв’язати «угорське питання» в Чехословаччині.
Угорську делегацію очолював міністр закордонних справ Угорщини Калман Кан’я, його супроводжував міністр освіти Пал Телекі. Чехословацьку делегацію очолювали міністр закордонних справ Чехословаччини Франтішек Хвалковський і Іван Крно. До складу чехословацької делегації входили представники Підкарпатської Русі — прем’єр-міністр Августин Волошин — і Словаччини (прем’єр-міністр Йозеф Тісо та міністр юстиції Фердинанд Дюрчанський). На арбітражі був присутній Герман Герінг.
Чехословацькій та угорській делегаціям було запропоновано викласти свої аргументи. Хвалковський був коротким, і залишив виклад чехословацької точки зору на долю міністра Крно. Після цього Ріббентроп чинив опір тому, щоб свої точки зору офіційно виклали Тісо та Волошин: згідно з поясненням Ріббентропа, Тисо і Волошин були членами чехословацької делегації, і не могли розглядатися як третя сторона.
Арбітри Ріббентроп і Чіано вели переговори з делегаціями за обідом, а потім пішли в окрему кімнату, де продовжили обговорення над картою.
Рішення арбітражу були оголошені близько 19:00 години.
Чехословаччину зобов’язали передати Угорщині території в південній Словаччині та південному Підкарпатті на південь від лінії Собота — Єлшава — Рожнява — Кошице — Міхаляни — Вельке Капушани — Ужгород — Мукачево — кордон із Румунією. Карпатська Русь втратила головні міста — Ужгород і Мукачево та всі родючі землі.
Таким чином Чехословаччина залишила за собою західнословацькі міста Братислава та Нітра, в той час як Угорщина отримала три спірні східні міста і чотири населені пункти в центральному регіоні. Площа переданої території склала 11 927 км² (з них 10 390 припадають на територію сучасної Словаччини, решта — Україна), де мешкало близько 1 060 000 осіб.
Третій рейх отримав у результаті арбітражу частини Братислави — Девін і Петржалку.
У рішенні арбітражу було сказано, що «обидві сторони приймають рішення арбітражу як остаточне вирішення питання про проходження кордону».
12 листопада 1938 р. згідно з постановою парламенту Королівства Угорщина всі ці території були офіційно включені до її складу. Після цього президент автономного уряду Карпатської України Августин Волошин переніс столицю до м Хуст.
Оскільки пані Історія переплела імена Бандери та Чіано, додам кілька слів.
Італійське слово ciano має синонім італ. fiordaliso — волошка, а також ціан, тобто ціановий /блакитний/ волошковий колір.
Джан Галеаццо Чано, 2-й граф Кортелаццо і Буккарі народився у Ліворно, 18 березня 1903 р. Дипломат і журналіст 27-річним одружився з Едді, дочкою Беніто Муссоліні.
Доктор економічно-політичних наук Олекса Бандера (молодший брат Степана) одружився з італійкою Марією Д’аміно, близькою родичкою міністра закордонних справ Галеаццо Чіано, зятя Беніто Муссоліні.
Джерело: Вікіпедія

Лис 2, 2020Ганна Черкаська
FacebookTwitter
Червоні канібалиПопіл Батурина
You Might Also Like
 
22 липня 1819 р.
 
Гаврило Айвазовський

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ганна Черкаська

Краєзнавець, вчитель, журналіст.

Image2 years ago Історичні події703
Недавні записи
  • Справи церковнії
  • За кого не вмирав хоробрий мій народ?!
  • Земна зірка. Айстра
  • «По мощах єлей!»
  • Владислав І – нащадок Ярослава Мудрого
Позначки
поетписьменникЗапоріжжякозацтвочервоний терорхудожникживописецьХарківБогдан ХмельницькийгетьманТарас ШевченкоперекладачакторскульпторСергій КорольовІван АйвазовськийКапністІван ФранкоголодоморВійсько ЗапорозькеВовкОлексій ПеровськийЛенінКирил РозумовськийОлександр РубецьІван ШишкінІван КотляревськийкомпозиторПавло ПолуботокІван БогунАполлон СкальковськийОлег ОльжичАрсен ТарковськийВолодимир КороленкоЯків ШахЄвген КравченкоПетро Конашевич-СагайдачнийконструкторАнатолій БазилевичІгор СікорськийВіра СвадковськатерапевтлікарМикола СтражескоЕнеїда
Архіви

Отримувати останні записи поштою

Мета
  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Останні коментарі
  • Євгеній до Форточка чи кватирка?
  • Serhii до Лелеки своїх гнізд не забувають
  • Олександр до Наш геніальний нахаба
  • Олена Яворовська до І знову про котиків
  • Ганна Черкаська до Олександр Поль. Слава вітчизни не для продажу

2015-2022 © UAHistory Всі права застережено. При використанні матеріалів сайта обов'язкове зворотнє посилання.