Понад сто років тому була ідея започаткувати Всеросійську сільськогосподарську, промислову та художню виставку, але найбільші міста імперії не мали на це коштів. І, щоб уславити рідне місто, родина Терещенків узяла витрати на себе.
11 червня 1913 р. у Києві відкрилася Перша Всеросійська сільськогосподарська, промислова і художня виставка, що тривала до жовтня місяця. Вхід був платним: вартість відвідування становила 35 копійок, у понеділок – 25 копійок, а вечорами у вихідні та свята – 50 копійок. Для учнів і підлітків діяв пільговий тариф, дітей віком до п’яти років пускали безкоштовно.
Біля підніжжя Черепанової гори, на місці колишнього Олексіївського парку під керівництвом архітектора Ф. Вишинського було споруджено справжнє виставкове містечко. У будівництві павільйонів брав участь відомий київський архітектор В. Городецький.
Виставка мала 24 відділи, які представляли промисловість, сільське господарство, науку, спорт. Окремі розділи експонувалися в Троїцькому народному домі, Педагогічному музеї, на схилах Дніпра. Модель літака «Терещенко-5» (Федір Терещенко) була однією з основних експонатів відділу повітроплавання Всеросійської торговельно-промислової та сільськогосподарської виставки. На Парковій алеї, зокрема, була виставка птахівництва і тваринництва; один із павільйонів виставки існував до 1977 р. Це була одноповерхова споруда (пізніше тут містився Палац фізкультури), що торцем виходила на Велику Васильківську вулицю. Нині тут зведено будівлю товариства «Знання». Знаменно, що багато видів змагань першої російської олімпіади 1913 року проходили на території тодішньої виставки. А 1980 р. Олімпійський (тоді – Республіканський) стадіон приймав учасників Олімпійський ігор.