Прапор Барбадосу (Канар) – розміщені вертикально блакитно – жовті смуги – був затверджений у 1966 році. Сині частині прапора символізують море навколо острова Барбадос, жовта – пісок. Крім того, жовтий, точніше канарковий, колір на прапорі символізує волелюбність птаха, родом із Канарських островів, відомого під назвою канарка (ч. р. – кенар). В Україні видатний байкар Леонід Глібов друкував свої твори під загальною назвою «Загадки та жарти Дідуся Кенира».
У центрі жовтої частини прапора зображений тризуб. Довгий час Барбадос був колонією Великобританії, а тризуб символ Нептуна, як «володарки морів». На розрив із імперією натякає зображений без держачка тризуб.
Канари (Канарські острови́) — (ісп. Las Islas Canarias, буквально — собачі острови, від лат. canis — собака) отримали свою назву від великих собак, які водилися на островах. Про це писав давньоримський учений Пліній Старший. Про це свідчить герб – зображення двох собак.
Собака, точніше песик, заритий в етимології солодкого слова «канікули». Виявляється, тут доклали руку давні римляни. Це вони канікулою (від лат. Canicula – «песик», зменш. від cаnis – «собака») назвали найяскравішу зірку у сузір’ї Великого Пса – Сиріусом, мисливським псом небесного ловчого Оріона.
Від ранку 22 липня, коли над овидом вперше поблизу Сонця з’являвся Сиріус, до 23 серпня тривали найспекотливіші літні дні. Їх римляни назвали dies caniculares – «собачі дні», німці називають ці дні «хундстаге», англійці – «догздейз», маючи на увазі собачу жару.
Саме у цей період (раз на рік!) римський сенат оголошував перерву в заняттях для школярів. А враховуючи відсутність комп’ютерів і навіть календарів у Давньому Римі, що дітям про канікули сповіщало небо, можемо тільки уявити їхні знання астрономії та вигуки щастя. Від лат. Caniculares (caniculae), через польськ. Kanikula слово прийшло в українську. Спочатку канікули (собачники) означали тільки літню перерву в заняттях, роботі (наприклад, парламенту); всі інші перерви (осінні, зимові, весняні) називалися вакаціями (вакантний час).
До речі, чернечий орден домініканців теж має “собачий корінь” – Domini canos – пси Господні.
Залишити відповідь