Ой, любить “старший брат” чужі землі збирати, хоч на власних землях не годний порядкувати! Візьміть хоча б землі нашого Білгороду. За царя ці землі були імперським, тобто, що гуртове, то чортове.
10 квітня 1918 р за часів гетьмана Скоропадського місто Білгород звільнили від більшовиків-загарбників, встановили українську владу. За законом “Про адміністративно-територіальний поділ України” від 6 березня 1918 року Білгородський повіт мав увійти до земель Донеччина та Харків (однак, адміністративна реформа так і не відбулась). Регіональні органи влади та управління зосереджувались у Харкові. У Білгороді відкрилась митниця, прикордонний “дозорчий пункт”, у школах запроваджувалися українознавчі предмети, викладання українською мовою. У кіосках з пресою появились україномовні видання. Працювала Державна варта.
14 серпня 1918 р. українські міста Суджа, Білгород увійшли до складу Харківської губернії.
28 листопада 1918 року у залізничному вагоні на вокзалі у Курську було оголошено про створення уряду радянської України; його центром було названо українське місто Суджа.
Наприкінці 1918 року росіяни відновили наступ. 20 грудня 1918 року, після восьмигодинного бою, українські сили та німецький гарнізон покинули Білгород. Туди вступили більшовицькі війська.
27 грудня 1918 року на засіданні уряду на чолі з Георгієм П’ятаковим Тимчасовий робітниче-селянський уряд України ухвалив рішення переїхати із Суджі до Білгорода наступного дня: “28 листопада уряд переїжджає до Білгорода”.
3 січня 1919 року Червона армія захопила Харків, куди одразу перемістився червоний уряд України.
13 січня 1918 року Тимчасовий Робітниче-Селянський Уряд України постановив: «З огляду на природне тяжіння Білгородського повіту до Харківської губернії, Тимчасовий Робітниче-Селянський уряд України постановив: Згідно клопотання Білгородського ревкому приєднати Білгородський повіт до складу Харківщини» Та пальчик із Кремля зробив «ну-ну!» і насварені керівники УСРР відмовилися від свого рішення. На початку 1919 року території повернули до складу Курської губернії, школи перейшли на російську мову.